Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Dialog o bezpieczeństwie - debata 2015

› Społeczeństwo ponad rok temu    25.06.2015
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Zaproszeni goście odpowiadali na pytania mieszkańcówZaproszeni goście odpowiadali na pytania mieszkańców fot. A. Twardowska

Pod hasłem „Decydujmy wspólnie” odbyła się pierwsza w tym roku debata społeczna, której gospodarzem był komendant powiatowy policji w Gostyniu - nadkomisarz Piotr Gorynia. Spotkanie odbyło się w środę, 24 czerwca, w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Zgromadzonych powitał Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy KPP w Gostyniu, który przedstawił przybyłych gości. Na pytania zebranych odpowiadali: wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu insp. dr inż. Michał Domagalski, starosta gostyński Robert Marcinkowski oraz sekretarz gminy Gostyń Renata Ignasiak.

 

Zebrani na sali goście otrzymali do wypełnienia ankiety, których wyniki posłużyłą zdiagnozowaniu potrzeb i oczekiwań społeczności. Po analizie samobezpieczeństwa na terenie powiatu gostyńskiego, przyszła pora na najważniejszy punkt spotkania – dialog ze społecznością. Zgromadzeni pytali o sprawy dotyczące bezpieczeństwa w ich miejscach zamieszkania, kierowali zażalenia oraz zwracali uwagę na niedociągnięcia. Nie były to wyłącznie pytania do policjantów. - Dlaczego mamy taki problem z obwodnicą, z wyprowadzeniem ruchu ciężkiego z centrum miasta? Podczas obchodów Dni Gostynia i Dnia Mleka rynek zostaje wyłączony z ruchu i w ogóle nie funkcjonuje, dlaczego jest problem z obwodnicą Gostynia? - pytał mieszkaniec. Jedna z mieszkanek powiatu poruszyła też kwestię kursów z zakresu samoobrony dla kobiet. - Brałam udział w jednym z tych kursów w Gostyniu. Czy jeśli byłaby kolejna edycja, czy istnieje możliwość, aby odbywały się one w poszczególnych gminach? - pytała mieszkanka Krobi.

 

Wniosków i spostrzeżeń tym razem nie było wiele. - Dziękuję, że mogliśmy się spotkać. Ważne jest to, że możemy przedyskutować pewne rzeczy i decydować wspólnie. Cieszę się, że nie było wiele tematów negatywnych, widocznie państwo zauważacie pracę naszych funkcjonariuszy – zakończył zastępca komendanta wojewódzkiego. Po wyjściu z sali, policjanci zachęcali do zatrzymania się przy stoisku prewencyjnym, na którym można było otrzymać materiały profilaktyczne, odblaski oraz torby.

 

Więcej w kolejnym wydaniu Życia Gostynia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ on
  ponad rok temu 1
  to jakas hipokryzja ze komendant powiatowy policji w Gostyniu jest gospodarzem spotkania i dialogu o bezpieczenstwie podczas gdy sam nagminnie lamie przepisy ruchu drogowego: jezdzac w obszarze zabudowanym z duza predkoscia i nie zatrzymujac sie na stopach (rowni i rowniejsi?) - kiedys Cie nagram
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji