Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Dlaczego tancerz nosi trykoty?

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    1.10.2015
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

Gdy słyszymy przymiotnik "klasyczna" od razu "zapala nam się w głowie lampka" ze słowem: muzyka. Jednak klasyczny może być również taniec, a o jego urokach mogli przekonać się uczniowie i uczennice klas trzecich szkół podstawowych z terenu gminy Krobia.

Artystki z Teatru Wielkiego w Poznaniu na deskach GCKiR im. Jana z Domachowa Bzdegi w Krobi opowiedziały na przykład, jak wygląda dzień pracy tancerza, zaprezentowały obuwie do tańca klasycznego, omówiły stroje sceniczne oraz przedstawiły podstawowe elementy baletowego układu choreograficznego. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jaka jest różnica między baletkami a pointami albo suknią klasyczną i romantyczną, dlaczego tancerka musi być lekka a tancerz tańczy w trykotach przylegających do ciała i wielu innych ciekawostek związanych z pracą tancerza Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Dzieci mogły również spróbować swoich sił na scenie. Odważni wzięli udział w inscenizacji fragmentu baletu „Jezioro Łabędzie”, a na koniec wszyscy wykonali kilka elementów układu choreograficznego tańca klasycznego.

Spotkanie z baletem rozpoczyna cykl muzycznych zajęć dla trzecioklasistów z Gminy Krobia. Kolejna lekcja, zatytułowana „Czy każdy może grać na instrumencie?” dotyczyć będzie… ludzkiego głosu. A następna „I ty możesz zostać krasnoludkiem” – zaplanowana została jako pokaz charakteryzacji teatralnej z udziałem uczniów i uczennic. W grudniu dzieci wyjadą na spektakl do opery poznańskiej.

Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Opera w małym mieście”, który jest częścią kompleksowego programu działań na rzecz zainteresowania dzieci muzyką realizowanego pod tytułem „Mała Akademia Muzyki”. Dzięki wsparciu finansowemu sponsorów warsztaty dla dzieci są bezpłatne.

Źródło: Gminne Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi.

Czas na dobrą kosmetyczkę? Manicure? Makijaż? A może zabieg ujędrniający? KLIK

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!