Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Długo czekali, ale to jeszcze nie koniec

› Aktualności ponad rok temu    10.10.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 4 ocen 4 / 75%
A A A
Dzięczyna. Wyremontowana drogaDzięczyna. Wyremontowana droga fot. I. Skorzybót

Mieszkańcy Dzięczyny 40 lat czekali na remont drogi, którą właśnie wyremontował samorząd powiatowy.

 To jednak nie koniec zadania, bowiem na remont czeka kolejny odcinek trasy przez tę wioskę. Ma rozpocząć się w przyszłym roku.

 

Nie przecinamy wstęgi, bo to nie jest koniec. To początek prac inwestycyjnych na terenie gminy Poniec – mówił starosta Robert Marcinkowski podczas spotkania w Dzięczynie.

 

We wsi położono kilometr nowej nawierzchni wraz z chodnikami i ścieżką rowerową. Powiat złożył już wniosek o dofinansowanie w urzędzie wojewódzkim na dalszą część modernizacji – w kierunku Ponieca. Ma być to także przebudowa jezdni z chodnikami, ścieżką rowerową oraz korekta niebezpiecznych łuków w Dzięczynie.

– To inwestycja znacznie droższa, bo planowana na 7 milionów złotych. Mam nadzieję, że w perspektywie mniej więcej 3 lat uda się połączyć Krobię z Poniecem nową drogą i ścieżką rowerową – przyznał starosta.

 Sołtys wsi Lidia Toporowicz przyznała, że mieszkańcy cieszą się najbardziej z tego, że po kilkudziesięciu latach odnowiono im zniszczoną drogę.

Są drobne nieporozumienia, związane na przykład z projektami, które się nie zgadzają, ale są na bieżąco wyjaśniane. Mieszkańcy będą najbardziej cieszyć się w przyszłym roku, kiedy będzie zrobiony drugi etap, bo wtedy cała Dzięczyna będzie wyremontowana, a jest to długa wioska. Więc efekt będzie w przyszłym roku – przyznała sołtys. Wtedy planowane jest również kompleksowe oczyszczenie i odmulenie rowów.Inwestycję współfinansowała gmina Poniec, a powiat, jako administrator otrzymał dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Koszt całego zadania, to 1 200 000 zł, połowę dołożyły samorządy, a połowę państwo. 10 000 zł dołożyła gmina Krobia, co pozwoliło na zwiększenie szans w pozyskaniu środków zewnętrznych

 

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Izka
  ponad rok temu 4
  Jak długo potrwa ten remont? Nasze towary jadą z http://ekspo-trans.pl/system-darsgo-na-slowenii do Słowenii i zastanawiamy się czy dotrą na czas.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gostyniak
  ponad rok temu 3
  Pokazywac lepiej drogi ktore robi powiat z gminami bo sam by nie zrobil ale wiecej jest dziurawych niz dobrych drog I z czego sie tu cieszyc z kawalka drogi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do 2
  ponad rok temu 2
  Ścieżka jest robiona od Karca i super zaczyna wyglądać. Brawo Starosta i tak trzymać.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 2
  ponad rok temu 1
  Jest to droga powiatowa więc od dawna powinna być wyremontowana (a nie po 40 latach). Starostwo w tej inwestycji bez udziału gmin Poniec i Krobia by nie dostało dofinansowania więc pytam jaki to sukces A co z ścieżką rowerową ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji