Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Do akcji podeszli z sercem. Zebrano setki kilogramów książek

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    24.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Akcja pn. Serce za książkę organizowana przez Stowarzyszenie Akcja pn. Serce za książkę organizowana przez Stowarzyszenie "Baza" wciąż trwa - do końca sierpnia fot. A. Fajczyk

Tego nie spodziewali się nawet sami organizatorzy akcji. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego i inne zaangażowane osoby, które włączyły się do akcji pn. „Serce za książkę” znosili do wyznaczonych punktów mnóstwo książek. W samej redakcji tygodnika „Życie Gostynia” uzbierano „grubo” ponad 100 kilogramów egzemplarzy. Brawo Wy!

Charytatywna akcja, prowadzona przez Stowarzyszenie „Baza” ruszyła w sierpniu i wciąż trwa. Ma pomóc 11-letniej Julii Mikołajczak z Gostynia, chorującej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Każdy zainteresowany może ofiarować dowolną książkę w zamian za uśmiech Julki Ofiarowane egzemplarze będą sprzedawane na charytatywnym kiermaszu. Pieniądze uzbierane w ten sposób mają pomóc spełnić marzenie nastolatki! Dzięki temu zostanie zakupiony nowy wózek dla chorej dziewczyny.

TUTAJ CZYTAJ o tragicznym wypadku w gospodarstwie. Mężczyznę staranował byk

Zbiórki trwają w każdej gminie powiatu gostyńskiego przez cały sierpień (w bibliotece lub innym punkcie -w Gostyniau także w redakcji gostynska.pl i "Życia Gostynia"). A ponieważ mieszkańcy wykazali się hojnością, książek uzbierało się mnóstwo. - Zupełnie się tego nie spodziewaliśmy. Mieszkańcy nas zaskoczyli. Mamy nadzieję, że znajdą się też chętni, aby nabyć te książki i przyjdą na charytatywne kiermasze - mówi Iga Migdalska-Roszak ze Stowarzyszenia Baza. Za niewielkie pieniądze będzie można tam kupić coś fajnego, ciekawego do przeczytania lub postawienia na półce.

Pierwszy charytatywny kiermasz na rzecz Julii Mikołajczak z Gostynia odbędzie się już jutro (25 sierpnia) w gostyńskiej bibliotece miejskiej, przy okazji „Niedzieli w bibliotece”, która jest tam organizowana co miesiąc.

- Zapraszamy. Jest wiele świetnych wydawnictw dla dzieci, dla dorosłych, są szkolne lektury, poradniki, poezje, powieści - w tym romanse i kryminały, są przepiękne wydane albumy. Jest mnóstwo książek przyrodniczych i kulinarnych. Są też słowniki, wydawnictwa popularno-naukowe dla dzieci i dorosłych. Jest prawie wszystko - zachęca Iga Migdalska-Roszak.

Teraz egzemplarze są wyceniane. Jutro pojawią się w holu biblioteki. Kiermasz potrwa od godz. 13.00 do 15.00. A  sierpniowa„Niedziela w bibliotece” odbędzie się pod hasłem „Film w obrazkach: spotkanie z komiksem”. Na skwerze przed biblioteką zorganizowana zostanie czytelnia komiksów. Czynne będą też Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych.

Książki dla Julki można przynosić jeszcze do końca sierpnia - zbiera je każda gminna biblioteka w powiecie gostyńskim, a także redakcja „Życia Gostynia” (ul. Kolejowa 15, Gostyń).

Kiedy następne charytatywne wyprzedaże książek dla Julki? - Szukamy takich dogodnych terminów, aby można je było z czymś połączyć. Na początku września chcielibyśmy to zrobić w Pępowie, później w Pogorzeli, Borku, na początku października na pewno w Śremie - mówi Iga Mogdalska-Roszak ze stowarzyszenia „Baza”. W Gostyniu - oprócz najbliższego w niedzielę - organizatorzy planują na pewno przygotować jeszcze ze 2 kiermasze.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!