Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Do wygrania czek podróżny i... świetna zabawa! Co widać na zdjęciu

› Kultura i Rozrywka 23 dni temu    5.09.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Organizatorzy Gostyńskiej Gry Miejskiej podczas finału ulicznego wcielają się w agentów... I jak widać znakomicie się bawią!Organizatorzy Gostyńskiej Gry Miejskiej podczas finału ulicznego wcielają się w agentów... I jak widać znakomicie się bawią! fot. archiwum organizatorów GGM

Finał XI etapu Gostyńskiej Gry Miejskiej „Prezydencki gambit - Gostyń 1929” w tym roku odbywać się będzie w czasie Festiwalu Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”. Internetowa część rusza już 12 września. Do zapisów (rejestracji) czasu pozostało niewiele - termin upływa 10 września. A warto, gdyż nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest voucher (czek podróżny) o wartości 2000 zł do wykorzystania w gostyńskiej Agencji Turystycznej.

Gostyńska Gra Miejska to kolejne wydarzenie, przy którego organizacji w tym roku namieszały ograniczenia związane z koronawirusem. XI edycja miała wystartować 1 kwietnia, w urodziny gostyńskiego ratusza. Ale pierwotny termin odwołano. Jak informują organizatorzy, w tym roku z internetowym etapem startują 12 WRZEŚNIA. 

Od przyszłej soboty na stronie internetowej gramiejska.net.pl (w zakładce ZADANIA 2020), przez pięć kolejnych sobót o 17.00 uaktywnią się pytania, na które uczestnicy (zespoły) odpowiadają w formie komentarzy. Im szybciej tym więcej punktów. Czas na rozwiązanie: do 22.00. Ale nie byłoby gry miejskiej bez fabuły. Krótkie opowieści pojawiać się będą już od 11 września, w każdy piątek o 17.00.

Najlepsze 10 drużyn stanie do walki w finale ulicznym, który zaplanowano na 17 października. Uwaga! To nie jest bieg na czas. Tu zwycięża ekipa, która najlepiej rozwiąże zagadkę - nie mogło być inaczej - kryminalno-szpiegowską.

W XI etapie GGM nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest voucher (czek podróżny) o wartości 2000 zł do wykorzystania w Agencji Turystycznej MOANA. Pozostałe nagrody to bilety do escaperoomu i kina, wejścia na pływalnię, kręgielnię, pizza i wiele innych.

Ale chyba najważniejszą nagrodą jest świetna zabawa! Przecież gra miejska to połączenie gry internetowej, happeningu i interaktywnej zabawy ulicznej. Uczestnicy poznają historię miasta, postaci z nim związanych, architekturę oraz walory turystyczne regionu. Niepotrzebna jest wielka wiedza historyczna. Od tego są internet i książki. Gra przenosi uczestników w wymyślony świat, który jednak dzieje się w określonej rzeczywistości opartej na historycznych przekazach. Wszystko to MOGŁO SIĘ ZDARZYĆ i to właśnie tu, w Gostyniu.

 Jak zagrać? Aby zagrać należy - na stronie http://gramiejska.net.pl/ - pobrać w zakładce ZGŁOSZENIE pliki doc, wypełnić je i odesłać na mail: gramgostyn@gmail.com do 10 WRZEŚNIA. - Drużyna liczyć może od 2 do 5 zawodników w wieku od 1 miesiąca do 105 lat z terenu UE, USA, Kanady, Afryki i dwóch najbliższych galaktyk - zachęcają organizatorzy - Fundacja Miejsce Moje. SZCZEGÓŁY TUTAJ

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!