Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Docenieni przez władze gminy za wzorową postawę

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    7.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. Podczas powstańczego happeningu trzej nastolatkowie z Piasków zostali wyróżnieni za wzorową postawę obywatelskąPiaski. Podczas powstańczego happeningu trzej nastolatkowie z Piasków zostali wyróżnieni za wzorową postawę obywatelską fot. fot. Bogdan Bujak

Mateusz Biernat, Jakub Ciszak i Antoni Idkowiak - nastoletni chłopcy z Piasków otrzymali dyplomy z podziękowaniami od wójta gminy Wiesława Glapki. Samorządowcy docenili ich wzorową postawę obywatelską. Podczas ostatniego weekendu - wykazując się rozsądkiem najprawdopodobniej uratowali życie mieszkańcom kilku budynków jednej z ulic w Piaskach.

Chodzi o wydarzenie z niedzieli, 5 stycznia. Chłopcy, będąc na spacerze, w pobliżu domu sąsiadki wyczuli dziwną woń i usłyszeli syczenie w skrzynce rozdzielczej gazu ziemnego. Powiadomili dorosłych o swoich podejrzeniach, że być może ze skrzynki, stojącej blisko budynku jednorodzinnego, ulatnia się gaz ziemny. O zdarzeniu powiadomiono straż pożarną. Sytuacja była niebezpieczna (SZCZEGÓŁOWO PISZEMY O TYM TUTAJ), ale nikomu nic się nie stało.

Wieść o bardzo rozsądnym zachowaniu się trzech nastolatków szybko rozeszła się w Internecie. Wzorową postawę chłopców opisywały media lokalne, a po nich te o szerszym zasięgu. Postawa obywatelska została też dostrzeżona i doceniona przez władze samorządowe.

Dziś, podczas happeningu, związanego z rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, który odbył się na rynku w Piaskach, Mateusz Biernat, Jakub Ciszak i Antoni Idkowiak wysłuchali gratulacji i podziękowań.

R E K L A M ABolsius

- Chłopcy wykazali się dużą przytomnością umysłu. I być może - bo tego nie wiemy - zapobiegli kolejnej tragedii, jakie się wydarzają ostatnio w Polsce w związku z wybuchem gazu ziemnego - mówił wójt Wiesław Glapka, powołując się na tragedię w Szczyrku, gdzie w wyniku wybuchu gazu w domu zginęło 8 osób. - U nas dzięki chłopcom do takiej tragedii nie doszło - dodał.
 

Chłopcy za wzorową postawę obywatelską i rozumne zachowanie otrzymali podziękowania w formie dyplomów oraz gratulacje. Obecni na happeningu usłyszeli treść listu gratulacyjnego:

Barbara Busz powiedziała „Każdy ma coś, co może dać innym”. I tak to się właśnie tutaj stało. W imieniu władz samorządowych gminy Piaski wyrażam słowa uznania dla Mateusza Biernata za obywatelską postawę i pomoc osobom, których zdrowie i życie było zagrożone. Szybka reakcja na zagrożenie, ostrzeżenie domowników o grożącym im niebezpieczeństwie i zdecydowane działanie przyczyniły się do uratowania zdrowia i życia naszych mieszkańców. Takie zachowanie zasługuje na wyróżnienie i może stanowić wzór dla innych.

Na uroczystości był także obecny Wojciech Idkowiak - jeden z rodziców chłopaków uhonorowanych za rozsądną reakcję na ulatnianie się gazu, zawodowy strażak. Przyznał, że z zachowania syna może być dumny nie tylko jako rodzic, ale także jako mieszkaniec Piasków.

- Chłopcy postąpili w duchu tego motta, które cytowane było przez wójta. Warto stawiać ich jako przykład dla rówieśników, a nawet dla dorosłych - powiedział. Zdradził, że wychowując syna starają się z żoną uświadamiać go, że postawy obywatelskie niekoniecznie muszą być nagradzane, wręcz przeciwnie. - Myślę, że to bardziej zaprocentuje w przyszłości, niż stosowanie metody kija i marchewki - powiedział.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ :D
9 miesięcy temu 3
Kto wójtowi pisze te przemówienia z cytatami:)? Czerepak jakiś czy kto;)?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Tak a propo to się stało w niedzielę 5 stycznia i już bez przesady z tymi bohaterami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
9 miesięcy temu 1
poprawione, dziekujemy