Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Doraźna ścieżka ułatwi dojazd do wioski

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    28.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Doraźny odcinek ścieżki Gostyń-Kunowo wytyczany na zlecenie gminy GostyńGostyń. Doraźny odcinek ścieżki Gostyń-Kunowo wytyczany na zlecenie gminy Gostyń fot. A. Fajczyk

Przejeżdżający drogą wojewódzką 434 z Gostynia w kierunku Kunowa, albo z powrotem, mogą zauważyć, że trwają tam prace, związane z położoną wzdłuż szosy ścieżką pieszo-rowerową. Nie są one jednak związane z dokończeniem budowy tego traktu, na co mieszkańcy, a szczególnie rowerzyści z niecierpliwością czekają.

Roboty dotyczą tylko i wyłącznie wytyczenia doraźnego przebiegu tej ścieżki do kanału, i to wzdłuż dróżki, która biegnie przez pola. Na jednej z ostatnich sesji gostyńscy radni zabukowali środki na to zadanie.

 

 

- Trasa, biegnąca wzdłuż wąskiej polnej ścieżki jest utwardzana, co ma pomóc wszystkim, korzystającym z ciągu pieszo-rowerowego. Rowerzyści czy piesi nie będą musieli wchodzić bezpośrednio na drogę, ale dojdą czy dojadą w pobliże kanału Obry i wąskim przejściem przez most będą mogli dostać się do wioski - wyjaśnił Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie. - Zależy nam na bezpieczeństwie korzystających, dlatego prace zostały podjęte jeszcze w tym roku - dodał.

 

 

Doraźny odcinek ścieżki jest wykonywany z frezu, pozyskanego od innego administratora drogi. Materiał musiał być w miarę szybko wykorzystany, aby nie zastygł.

 

 

Gdybyśmy zbyt długo go trzymali, zrobiłaby się skorupa, niepotrzebna, nie nadawałby się do wykorzystania - mówił Mariusz Konieczny.

 

Wytyczana ścieżka ma 2 metry szerokości, w niektórych miejscach 1,70 metra. 10 tys. zł przeznaczonych na to zadanie pochodzi z gminnych oszczędności, które pozostały po rozliczeniu z wcześniejszej budowy ścieżki pieszo-rowerowej.

 

Naczelnik przyznaje, że trudno powiedzieć, kiedy dokładnie gmina będzie dysponowała pewnymi informacjami o terminie wykonania ostatniego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej i kładki przez kanał.

 

W gostyńskim budżecie na 2020 r. będą zarezerwowane pieniądze na to zadanie, urzędnicy złożyli też stosowne wnioski do WZDW w Poznaniu.

 

- Jesteśmy w trakcie wydawania ostatecznych decyzji przez Wody Polskie, pozwolenia  wodno - prawnego, dzięki któremu będzie można budować kładkę przez kanał Obry. Myślę, że te sprawy załatwimy do końca 2019 r., co pozwoli na sfinalizowanie zadania w przyszłym roku. Realizacją inwestycji będzie się zajmował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu - poinformował Mariusz Konieczny.

 

Na dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej z Gostynia do Kunowa jako wkład własny gmina Gostyń zabezpieczy w budżecie na 2020 r. 500 tys. zł (to połowa potrzebnej kwoty), o pozostałe środki ma się postarać zarządca drogi wojewódzkiej 434, czyli WZDW w Poznaniu.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jd
8 miesięcy temu 1
A kiedy będzie ŚCIEŻKA ROWEROWA KROBIA-GOSTYŃ?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji