Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dostali maseczki ochronne i sprzęt hydrauliczny

› Społeczeństwo 11 dni temu    23.05.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sprzęt hydrauliczny, jaki druhowie z OSP w Karolewie otrzymali od firmy AEG Powertools PolskaSprzęt hydrauliczny, jaki druhowie z OSP w Karolewie otrzymali od firmy AEG Powertools Polska fot. OSP Karolew

Sprzęt hydrauliczny w dwóch skrzynkach otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Karolewie. Podarowała go druhom firma AEG Powertools Polska. - Napisaliśmy do różnych firm z prośbą o narzędzi i ta wyszła z inicjatywą, że nam pomoże. Udało się - wyjaśnia Dawid Bonawenturczyk, zastępca naczelnika OSP w Karolewie.

Przyznał, że strażacy-ochotnicy z Karolewa przy pisaniu wniosków o ufundowanie doposażenia jednostki brali pod uwagę trudną sytuację w gminie z 11 sierpnia 2017 r.

- Szykowaliśmy się wtedy na walkę z nawałnicą, jej skutkami, ale nie mieliśmy sprzętu, aby połatać dachy. Zależy nam na tego typu narzędziach hydraulicznych i o to główie wnioskowaliśmy - mówi Dawid Bonawenturczyk.

Niemiecka firma Powertools Polska z siedzibą w Warszawie odpowiedziała na prośbę strażackiej jednostki z Karolewa i ufundowała 2 zestawy wkrętarek o wartości ponad 3 tys. zł. Teraz ochotnicy będą mogli naprawiać naderwane, zniszczone dachy czy poszarpane konstrukcje dachowe, ale nie tylko.

- To jest sprzęt hydrauliczny, ale może się przydać do odkręcenia śrub czy do akumulatorów, które szybko będzie trzeba wyciągnąć z auta zniszczonego w poważnym wypadku samochodowym - dodaje zastępca naczelnika OSP w Karolewie. Przyznaje, że dotychczas wkrętarki był wykorzystywane tylko po, aby zamocować sprzęt w wozie strażackim.

- Wypróbowaliśmy sprzęt, gdyż trochę dziur trzeba było wywiercić - mówi półżartem Dawid Bonawetnturczyk.

Spółka Netbox przekazała dla OSP w Karolewie płyn do dezynfekcji i maseczki ochronne. Po rozesłanych prośbach i wnioskach karolewscy druhowie spodziewają się jeszcze jednego podarunku. Firma Kanlux obiecała, że podaruje jednostce lampy na oświetlenie boksów garażowych w remizie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Hydraulik
  10 dni temu 1
  Wkrętarka to sprzęt hydrauliczny? Chyba ktoś się nie zna
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji