Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dostali zniżki na paliwo. Nie wszyscy...

› Aktualności ponad rok temu    2.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. Życia Gostynia - Anna Twardowska

Z 1 stycznia 2019 roku wszedł w życie program lojalnościowy, dzięki któremu strażacy-ochotnicy z terenu całej Polski mogą korzystać ze zniżek na paliwo. Jest to pokłosie umowy podpisanej przez władze PKN Orlen oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. 

Bonifikaty przysługują czynnym zawodowo strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych z jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Karty zniżkowe rozsyłane do poszczególnych jednostek OSP uprawniają do indywidualnego korzystania przez każdego strażaka z rabatu w wysokości 8 groszy za każdy litr paliwa na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA. Zgodnie ze słowami prezesa koncernu paliwowego PKN Orlen rabat na paliwo dla ochotników jest traktowany nie tylko „jako wsparcie, ale także inwestycja”.

– W ten sposób doceniamy ich zaangażowanie w ochronę i ratowanie ludzkiego życia – mówi Daniel Obajtek.

Oprócz ograniczenia kręgu ochotników uprawnionych do udziału w programie lojalnościowym wprowadzono jeszcze jeden limit: korzystający ze zniżek nie może zatankować „ulgowo” więcej niż 200 litrów paliwa miesięcznie. Paliwo mogą wykorzystywać na dowolny cel np. na prywatne wyjazdy.

– Uważam, że program powinien obejmować także tych strażaków, którzy niekoniecznie są w Krajowym Systemie, ale biorą udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Przynajmniej strażacy z jednostek typu „S”, czyli samochodowych, wszystkich, niezależnie czy są w systemie czy nie, powinni takie karty otrzymać – przekonuje Adam Sarbinowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krobi.

Całość artykułu znajdziesz w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia". 

W tym roku będzie jeszcze trudniej zrobić zakupy w niedzielę

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rolnik bez morgów
ponad rok temu ocena: 33%  3
Zobaczta, jaki Prezes Wolski, Jaroslav Kańczyskov jest łaskawy. Dał strażakom 8 groszy rabatu. Uraaa! Uraaa! Uraaa! A teraz do roboty, bo na podwyżki nie zarobi żaden z nas...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Parodia
ponad rok temu ocena: 75%  2
Przecież to jest śmieszne.. 8gr. Hahaha na 200 litrach zaoszczędzi 16 zł a wyda ponad 1000zl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krobia
ponad rok temu ocena: 67%  1
Uważam że jest to igranie z samą ideą straży czyli ochotniczą jak sama nazwa mówi oraz selekcjonować ludzi. Jestem w jednostce typu S a mamy też trochę wyjazdów w ciągu roku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji