Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Dowieziony z Gostynia bezdomny ucieka ze szpitala zakaźnego. Czeka na wynik testów

› Aktualności 2 miesiące temu    25.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Adobe Stock

Ze szpitala zakaźnego w Poznaniu, przy ul. Szwajcarskiej uciekł bezdomny, ktory ostatnio przebywał w Gostyniu. Na SOR w nocy dowieźli go gostyńscy policjanci. Mężczyźnie wykonana test na obecność koronawirusa. Teraz czeka na wynik.
 

- Dyżurny policji otrzymał około godz. 21.00 zgłoszenie z prośbą o interwencję w stosunku do osoby bezdomnej. Zgłaszający informował, że mężczyzna leży na klatce schodowej w bloku, na jednym z gostyńskich osiedli. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, kaszlał, miał podwyższoną temperaturę, więc został przewieziony przez policję do szpitala im. J. Strusia w Poznaniu, celem wykonania dalszych badań - poinformował Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy KPP w Gostyniu.

Zapewnia, że funkcjonariusze zachowali wszelkie procedury podczas prowadzenia czynności - byli ubrani w maseczki, kombinezony, założone mieli rękawiczki. Ustalono, że mężczyzna ma 50 lat, a ostatni raz przebywał we Wrocławiu

Jak podaje poznański portal informacyjny www.epoznan bezdomny z Gostynia trafił na SOR poznańskiego szpitala przy ul. Szwajcarskiej, dziś po północy. Był pod wpływem alkoholu. Miał podwyższoną temperaturę. Były z nim trudności, gdyż nie stosował się do poleceń personelu. Miał palić papierosy na terenie szpitala, za co był wielokrotnie upominany. Być może dlatego zaczął wychodzić ze szpitala na papierosa, ale zawsze wracał po nim do budynku. Jednak dziś przed południem, po wykonaniu badania rentgenowskiego wyszedł na papierosa i już nie wrócił do lecznicy.

 Obecnie trwa oczekiwanie na wynik jego badania w kierunku koronawirusa, który - jak podają poznańscy lekarze - powinien być znany w godzinach wieczornych. Niezwłocznie poinformowano o zajściu policję, która przyjechała na miejsce. Policjanci sprawdzili monitoring, przystąpili do poszukiwań mężczyzny.

- Mamy informację z Poznania, że kilka minut po godzinie 13. bezdomny został zatrzymany, poszukiwania odwołano - informuje oficer prasowy KPP w Gostyniu.

Wiadomo też, że bezdomny pochodzi z gm. Kobylin (pow. Krotoszyński).
 

Do poznańskiego szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej trafia wiele osób z podejrzeniem koronawirusa, w tym osób bezdomnych. Personel medyczny dmucha na zimne: sprawdza takim osobom temperaturę i w sytuacji, gdy jest podwyższona, a dodatkowo ktoś ma objawy grypopodobne np. kaszel lub opowiada, że miał kontakt z kimś z zagranicy, wówczas zapada decyzja o sprawdzeniu takiej osoby pod kątem koronawirusa.

[AKTUALIZACJA godz. 16.15]

Dowiedzieliśmy się, że wynik testów laboratoryjnych  bezdomnego mężczyzny jest negatywny - nie jest zarażony koronawirusem.

 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Super
2 miesiące temu 4
A z czego on zapłaci karę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciej
2 miesiące temu 3
Żulki wszystko przetrwają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ piotr
2 miesiące temu 2
Nie potrzebna słowa :Zwyrodnialec: tylko faktycznie mozna by podać jakieś zdjecie lub personalia , zeby osoby które miały kontakt się dowiedziały i zareagowały
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gistek 66
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Zdjęcie już powinno być zamontowane na wszystkich gostynskich portalach aby unikac zwyridnualca I ewentualnie dac znać policji monitoring chyba mieli co czy też wyłączył koronavirus
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji