Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Droga będzie zrobiona, ale nie w całości

› Aktualności ponad rok temu    7.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Fragment drogi z Siemowa do Żelazna zostanie przebudowany. Wykonawcą zadania będzie przedsiębiorstwo „Drogbud”. Wcześniej jednak gostyńscy radni będą musieli dołożyć do inwestycji.

Na forum Rady Miejskiej w Gostyniu temat przebudowy szosy pojawił się na majowej sesji. Wtedy radni zostali poinformowani, że gmina Gostyń otrzyma dotację na ten cel z budżetu urzędu wojewódzkiego. Trzeba było zabukować w budżecie środki, ale przy podejmowaniu uchwały okazało się, że jest wielu radnych, u których wykonanie tej inwestycji budzi spore wątpliwości. Nie spodobała się głównie lokalizacja szosy. Od strony Siemowa pierwsza część - ok. 220 m nie będzie przebudowywana. Jest to dukt leśny z kamienia, należący do nadleśnictwa.

- Kończy się taka asfaltowa szosa na końcu Siemowa, później na odcinku około 200 metrów asfaltu nie będzie. Tam droga przez las, a dopiero później jest kilkaset metrów planowanej drogi. Nie jestem przeciwny budowie, ale zastanawiam się, czy jest zasadne wydawanie ponad pół miliona na to zadanie? - zastanawiał się Marcin Maciejewski, wiceprzewodniczący rady miejskiej.

A tuż za nowym fragmentem drogi, w kierunku Żelazna, pojawią się pływy betonowe. Ten fragment należy do gminy Krzywiń, która - jak poinformował burmistrz - nie ma zamiaru w najbliższych latach przeprowadzać tam remontu. Na majowej sesji radny Maciejewski złożył wniosek o przeniesienie - tymczasowo- do rezerwy inwestycyjnej środków, przeznaczanych w budżecie na budowę drogi w Siemowie.

- Nie mogę się zdecydować, a jest to pół miliona złotych. Zanim zagłosuję za przebudowaniem tej drogi, chciałbym - abyśmy zarówno ja, jak i państwo, to obejrzeli - powiedział radny Maciejewski.

Większość radnych poparło ten wniosek. Takie postępowanie nie spodobało się Andrzejowi Czupryńskiemu, radnemu i sołtysowi wioski.

- Ta droga, jakby ktoś chciał jechać z północy na południe - to jest najkrótsza, jaka prowadzi od nas do Poznania, w razie katastrofy na drodze wojewódzkiej. Tam jeżdżą ludzie samochodami osobowymi od dawna - mówił radny z Siemowa.

Gostyńscy samorządowcy, na wspólnym - wyjazdowym - posiedzeniu komisji, obejrzeli drogę w Siemowie - ZOBACZ TUTAJ. Podczas omawiania budżetu gminy Gostyń, na sesji w czerwcu temat budowy drogi wrócił. Radni wtedy zdecydowali, że na realizację inwestycji przekażą 550 tys. zł.

Do tego dochodzi dofinansowanie w wysokości ok. 100 tys. zł z budżetu województwa.

W przetargu, ogłoszonym na wykonanie inwestycji w Siemowie wpłynęły trzy oferty opiewające na kwoty od 660 345 zł do 857 653 zł. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Drogowe z Gostynia.

W ramach inwestycji na długości ponad kilometra ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku, a nowa droga objęta zostanie 60-miesięcznym okresem gwarancji. Kwota, jaka pozostała w gostyńskim budżecie na wykonanie prac w Siemowie jest niższa, niż zaoferował wykonawca. - Mamy około 640 tysięcy. Jeśli okaże się, że najkorzystniejsza oferta jest przygotowana poprawnie, wtedy burmistrz zdecyduje o zwiększeniu środków na realizację zadania o niezbędne środki - powiedział Przemysław Przybył, zastępca naczelnika wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!