Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Druhowie wykazali się wiedzą

› Społeczeństwo› Dla młodych ponad rok temu    6.03.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Sarbinowski

39 uczestników – członków młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Krobia, wzięło udział w tegorocznych eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs w niedziele, 1 marca przeprowadzony został w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 25 pytań testowych, których skala trudności dostosowana była do wieku oraz potencjalnej wiedzy uczestników. Młodzież odpowiadała zarówno na pytania dotyczące stricte wiedzy pożarniczej, jak również wiedzy z zakresu działalności organizacyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i historii pożarnictwa. Upominki trafiły do wszystkich druhów, a trzy najlepsze osoby z każdej z kategorii wiekowej dodatkowo otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. tablety). Dwoje najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej awansowało do eliminacji powiatowych konkursu, które 5 marca odbędą się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Wyniki konkursu o wiedzy pożarniczej

Szkoły podstawowe: I – Jakub Maćkowiak (OSP Stara Krobia) , II - Michał Płoszajczak (OSP Pudliszki), III - Bartosz Chudy (OSP Krobia)

Szkoły gimnazjalne: I - Aurelia Dopierała (OSP Pudliszki), II - Mateusz Bugzel (OSP Sułkowice), III - Przemysław Baranowski (OSP Domachowo)

Szkoły ponadgimnazjalne I - Marcin Bujak (OSP Domachowo), II - Sławomir Bujak (OSP Domachowo), III - Anna Woźna (OSP Krobia)
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!