Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Druk wypowiedzenia oc - co powinien zawierać?

› Motoryzacja miesiąc temu    29.05.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Posiadanie OC to obowiązek każdego kierowcy, nie miej jednak czasem musimy z niego zrezygnować. Jak to zrobić? Kiedy możemy wypowiedzieć polisę i co powinien zawierać druk, który musimy złożyć u ubezpieczyciela?

OC musi mieć każdy kierowca, bez względu na to ile za nie zapłacimy i gdzie je kupimy, będzie dokładnie takie samo – na takich samych warunkach. Zdarza się tak, że musimy wypowiedzieć naszą polisę, mamy do tego pełne prawo, co więcej nikomu nie musimy się tłumaczyć dlaczego to robimy.

Kiedy możemy wypowiedzieć umowę

Jest kilka sytuacji, które pozwalają nam wypowiedzieć przedwcześnie umowę. Jeśli kupimy samochód z polisą OC, jeśli w tym samym czasie mamy dwie polisy oraz jeśli zwyczajnie dojdziemy do wniosku, że nasza obecna polisa nam nie odpowiada, bo np. sama się przedłużyła i możemy kupić ją gdzie indziej taniej.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że możemy ją wypowiedzieć, musimy jedynie pamiętać o kilku rzeczach.

Wypowiedzenie umowy OC w praktyce

Istnieje kilka wytycznych, które musimy spełnić, aby prawidłowo wypowiedzieć umowę OC. Przede wszystkim musimy pamiętać, że najpóźniej musimy zrobić to na jeden dzień przed końcem obecnej umowy. Możemy dokonać to elektronicznie – mailowo lub faksem, albo możemy doręczyć osobiście lub wysłać pocztą, tutaj liczy się data nadania listu.

Wypełnij formularz

Zazwyczaj jest tak, że ubezpieczyciele posiadają własne druki, które musimy wypełnić żeby móc zrezygnować z obecnego OC. Nie mniej jednak możemy skorzystać z formularzy dostępnych w internecie np. na stronie wypowiadamoc.pl

Co musi zawierać taki formularz? Jest podzielony w zasadzie na trzy bloki:

Pierwszy: dane właściciela

Tam znajdziemy podstawowe informacje nt. nas, czyli nasze imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i dane kontaktowe. Jeśli jesteśmy współwłaścicielami również powinniśmy to zaznaczyć, wówczas pojawi się dodatkowe okno, w które należy wpisać dane osoby, z którą ubezpieczamy nasz samochód.

Drugi: dane samochodu

Czyli rodzaj naszego pojazdu, rok produkcji, marka, model, nr rejestracyjny.

Trzeci: dane polisy

To ważna część. Tutaj podajemy powód dlaczego chcemy zrezygnować z polisy (podane wyżej), datę, kiedy kończy się polisa, nr polisy do wypowiedzenia oraz nazwę obecnego towarzystwa.

Wypełnienie tego formularza sprawi, że zostanie on przesłany do odpowiedniego ubezpieczyciela automatycznie. Wypełnij gotowy https://wypowiadamoc.pl/generator-wypowiedzenia

Pamiętaj!

Jeśli nie wypowiesz swojego ubezpieczenia na dzień przed końcem umowy przedłuży się ono automatycznie . Ubezpieczenie możesz wypowiedzieć w każdym momencie trwania umowy. OC u każdego ubezpieczyciela jest dokładnie takie samo, dlatego warto kupić najtańszą opcję.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!