Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Dwie osoby w szpitalu. Zatrucie czadem?

› Wypadki ponad rok temu    27.02.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Poniec, ul. KrobskaPoniec, ul. Krobska fot. Poniec Moje Miasto

Dziś po południu do jednego z domów, znajdujących się przy ul. Krobskiej w Poniecu wezwano karetkę pogotowia. Najprawdopodobniej zaniepokoili się sąsiedzi, gdyż w mieszkaniu zasłabły dwie osoby. Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce, zaalarmowali z kolei straż pożarną.

- Około godziny 17.19 otrzymaliśmy wezwanie do Ponieca od służb medycznych z Leszna, które były już na miejscu. Poinformowali, że  urządzenia, które mają przyczepione do torby medycznej, wskazały telenek węgla w pomieszczeniach, do których weszli - informuje dyspozytor Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Na miejsce wysłano jeden zastęp JRG z Gostynia oraz zastęp OSP z Ponieca. Kiedy straż dojechała na ul. Krobską, dwie osoby zostały już odwiezione do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Czy doszło do zatrucia czadem? Strażacy dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach.

- Mieszkanie było już mocno przewietrzone. Nasze urządzenia pomiarowe niczego już nie wskazywały. Jesli chodzi o to, czy domownicy zasłabli z powodu zatrucia tlenkiem węgla, mogą to potwierdzić jedynie ratownicy lub lekarze w szpitalu - mówi dyżurny z gostyńskiej komendy straży pożarnej.

[AKTUALIZACJA godz. 18.44]

Strażacy zakończyli już działania w Poniecu, mieszkanie przekazali upoważnionym osobom.


 

 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!