Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Dyrektor oskarżona o mobbing i zastraszanie

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    13.12.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 26 ocen 8 / 100%
A A A
Powiat. Starosta gostyński powołał specjalny zespól do zbadania sprawyPowiat. Starosta gostyński powołał specjalny zespól do zbadania sprawy fot. Bogdan Bujak, Aleksandra Lutyńska

Poważne zarzuty dotyczące naruszenia prawa pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu pojawiły się w piśmie, które wpłynęło do Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Z podanych na ostatniej sesji rady powiatu (12 grudnia) informacji wynika, że ich autorem są trzy pracownice gostyńskiego SANEPID-u, które zarzucają szereg nieprawidłowości kierującej jednostką dyrektor Ewie Ulanickiej .

R E K L A M ABolsius

– W związku z sytuacją nie do zaakceptowania spowodowaną powtarzającym się naruszaniem przepisów prawa pracy, w tym mobbingu w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu przez dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu, pełniącego jednocześnie funkcję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu trwająca od początki naszego zatrudnienia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu, zwracamy się z uprzejmą prośbą o możliwość osobistego spotkania się z panem starostą oraz radą powiatu w celu przedstawienia sprawy, która wymaga bezzwłocznego rozwiązania. Liczymy na pomoc państwa z uwagi na ogromny zakres nieprawidłowości w jednostce oraz ubliżanie, oczernianie, uporczywe i długotrwałe nękanie, zastraszanie nas, pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu, przez panią dyrektor wywołujące u nas zaniżoną ocenę godności osobistej i przydatności zawodowej prosimy o potraktowanie sprawy jako pilnej – czytamy w treści listu, którzy trafił  m.in. do Rady Powiatu Gostyńskiego oraz wojewody wielkopolskiego, Wielkopolskiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu, przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, a także przewodniczącej Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Województwa Wielkopolskiego.

Nie jest to jedyne pismo, które przesłano na ręce władz powiatu.

– Oczywiście odpowiedziałem na pismo, które wpłynęło w sprawie funkcjonowania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu, odpowiedziałem na apel na o spotkanie. Takie spotkanie odbyło się w starostwie, sporządziliśmy z tego spotkania notatkę służbową. Powołałem również zespół do spraw oceny tej sytuacji. W tej chwili zespół w trzyosobowym składzie pod przewodnictwem sekretarza powiatu pana Leszka Malińskiego pracuje, spotkał się z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu, także z panią dyrektor. Czekam na ostateczny raport w tej sprawie. Jeśli tylko będzie gotowy na pewno zapoznamy z tym raportem panią dyrektor, jak i również pracowników, którzy złożyli stosowną informację. Nie będę oceniał te sytuacji dopóki nie otrzymam pełnego raportu – mówi starosta Robert Marcinkowski.

Sprawy nie chce na razie zbyt szczegółowo komentować główna zainteresowana, dyrektor gostyńskiego SANEPID-u. Nie zgadza się jednak z zarzutami, które padają pod jej adresem.

– Wszystko jest w tej chwili w trakcie wyjaśniania, więcej informacji nie będę udzielała. Dowiedziałam się 20 listopada, że wpłynęła na mnie skarga i pobieżnie powiedziano mi, że są to poważne zarzuty. Ja nie czytałam tego pisma, nikt mi tego nie przedłożył. Pan starosta prowadzi wyjaśnienia także ja nie znam do końca treści tej skargi. Nie było żadnych skarg, nie ma też skarg interesantów, żebyśmy tutaj niewłaściwie funkcjonowali, nie ma odwołań. Wszystkie kontrole, które były przeprowadzone w stacji przez jednostki zewnętrzne są pozytywne – odpowiada Ewa Ulanicka.

Więcej czytaj w najbliższym, świątecznym wydaniu „Życia Gostynia”.

Czytaj także: kto został nowym prezesem gostyńskich wodociągów

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nick
10 miesięcy temu ocena: 100%  26
Panie Starosto, przy okazji tej sprawy warto przyjrzeć się innym Placówkom Pod Pana pieczą. Czy tak duża rotacja pracowników nikogo nie dziwi? Tylko dyrektorka od lat ta sama...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fakju
10 miesięcy temu ocena: 100%  25
Mam nadzieje ze byli pracownicy zajma odpowiednie stanowisko w tej sprawie .dosyc rzadow tej osoby .obys poczula namiastke tego co moja mama gdy tam pracowala .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
10 miesięcy temu ocena: 95%  24
Panie Starosto!Pora to bagno osuszyć i zlikwidować ten prywatny folwark pani dyrektor w którym robi sobie co jej się żyw nie podoba łamiąc prawo i szargając godność człowieka!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ela
10 miesięcy temu ocena: 95%  23
[...] był fajny komentarz do tej sytuacji: Szambo się rozlało. Śmierdzi. Ciekawe czy pan Starosta rozwiąże sprawę, czy tylko przypudruje i użyje perfumów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polsza
10 miesięcy temu ocena: 100%  22
Dawno temu, za kadencji obecnego inspektora wojewódzkiego, związki zawodowe pisały do niego w sprawie poczynań pewnej pani inspektor (która jest dyrektorem do dziś). Co zrobił? Dał jej kopię tego listu i wolną rękę w zrobieniu porządku z pracownikami....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bez przesady
10 miesięcy temu ocena: 19%  21
Powinno wyłączyć się te komentarze . Obrażanie Pani dyrektor przed zakończeniem wyjaśnień uważam za skandaliczne. Może Pan Starosta w końcu udostępni pomawianej osobie treść pisma,bo trudno się bronić nie znając go. A ta 3 osobowa komisja wyjaśniająca to w jakim trybie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Na eme !!!!
10 miesięcy temu ocena: 100%  20
Dlaczego wylaczyc? Dlatego ze nie ma zadnego komentarza pozytywnego na jej temat? To chyba swiadczy o tym ze cos jest na rzeczy.licze na to ze osoby decyzyjne w tej sprawie wezma to pod uwage.
~ Widz
10 miesięcy temu ocena: 93%  19
Ty bez przesady wyłącz się!!!!!! Pani dyrektor dobrze wie jakie są zarzuty bo była wzywana do starostwa i opowiadanie że nie widziała zarzutów jest po prostu śmieszne. A jeśli nie wie jakie ma zarzuty to jakie wyjaśnienia składała na piśmie skoro nie wie co jej się zarzuca???? Trzeba mieć tę odwagę i przeprosić za to wszystko i z resztką honoru odejść.
~ bez przesady
10 miesięcy temu ocena: 25%  18
?? komentarz nie na temat . Od załatwienia sprawy po rozpatrzeniu zarzutów przez stosowny organ-nie 3 osobowe gremium ze Starostwa-jest Inspekcja Pracy. Wyżywanie się w bzdurnych komentarzach niczego nie wnosi. Skoro sprawa poważna to czemu robi się taki cyrk? Jeśli używa się nazwiska p. dyrektor to warto użyć też nazwisk trzech skarżących się Pań.
~ ??
10 miesięcy temu ocena: 76%  17
Jeżeli ktoś zgłasza tak poważną sprawę, i to nie jedna osoba, podpisuje się pod pismem, to zapewniam - ma ku temu twarde podstawy. Takim sprawom zazwyczaj ukręca się łeb. Dzięki takim właśnie komentarzom, na światło dzienne wypływają różne fakty. Nic bardzo obraźliwego personalnie tu nie odnajduję.
~ Rozwiązanie
10 miesięcy temu ocena: 83%  16
Zawiadomić inspekcje pracy i Jaworowicz. Teraz będzie pionizacja jest okazja. Niech zmienia te archaiczne przepisy dot. Kadencji dyrektorów. Emerytki do domu. Parytety.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ot co
10 miesięcy temu ocena: 100%  15
Dwie kadencje maksymalnie - to lekarstwo na całe zło
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Max
10 miesięcy temu ocena: 95%  14
Gratulacje dziewczyny! Ulanicka na emeryturę kotów pilnować. Mam nadzieję, że po takim artykule coś się zmieni i gostyńska jednostka PSSE zacznie prawidłowo funkcjonować, bo już od bardzo dawna trwa tam lobbing..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Luz
10 miesięcy temu ocena: 94%  13
Wielki czas zrobić tam porządek ile można ile te osoby tam pracujące mogą wytrzymać. Może osoby wyżej postawione tego nie widzą bo się reszta zgadza może nie chcą robić sobie problemu. Szkoda tych pracowników. Żeby tylko wygrały.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Emeryt
10 miesięcy temu ocena: 100%  12
Już od lat pracownicy się skarżyli na dyrektorkę, a pani Ulanicka już od dawna powinna być na emeryturze!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zastraszony
10 miesięcy temu ocena: 79%  11
W końcu ktoś się wzial za gostynski sanepid. Już dawno powinno być tam pozamiatane. Stare babska wylać tuż przed emerytura, niech szukają sobie pracy m. A zatrudnić młodych zdolnych wykształconych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyn
10 miesięcy temu ocena: 100%  10
No nareszcie te Panie zdobyły się na odwagę... Od lat ta Pani je terroryzuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Psstttt
10 miesięcy temu ocena: 100%  9
Sytuacja jak w dużej części Sanepidow w Wielkopolsce. Wybory są fikcyjne, inspektorzy czują się nieusuwalni - w zasadzie pracują do emerytury. Wojewódzki nie reaguje na donosy. Daje im wolną rękę. Wiekowa kadra w powiatowkach chce dotrwać do emerytury. Wałki i matactwa na każdym kroku. Nepotyzm, podwójne standardy, kolesiostwo, zastraszanie, mobbing itd. Wiem o czym piszę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
10 miesięcy temu ocena: 100%  8
zgadzam się w 100%!!
~ Brawo
10 miesięcy temu ocena: 95%  7
Już w około 2000 r docierały do mnie sygnały że dobrze się tam nie dzieje ale "stary skład" to jakoś tolerował .te wszystkie "usprawnienia,ambitne plany " itd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sw
10 miesięcy temu ocena: 93%  6
[...]zawsze taka była od najmłodszych lat, ale im starsza tym bardziej złośliwa wyniosła, kilka lat temu na stażu była znajoma co przyjeżdżał z pracy płakała a większość pracownic były zestresowane
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
10 miesięcy temu ocena: 100%  5
Można sobie wyobrazić jaka była atmosfera pracy w takim piekiełku! Ludzie zastraszeni ....i to gdzie w sanepidzie????? najciemniej pod latarnią! A w ogóle ten tekst "...Nie było żadnych skarg, nie ma też skarg interesantów, żebyśmy tutaj niewłaściwie funkcjonowali, nie ma odwołań" no komedia! a co interesanci mieli wiedzieć o mobingu pracowników?????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xcg
10 miesięcy temu ocena: 100%  4
W końcu dziewczyny zrobiły porządek ... Pracować tam bym nie chciała z opowiadań tragedia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
Pamiętam , jak ta osoba przychodziła do sklepu na Górnej i wyrywała z gazet próbki z kremami . Rżnęła gwiazdę,a stawała przy stoisku z gazetami, mało,że przeczytała sobie na miejscu całą gazetę dla pań , to po jej wyjściu okazywało się, że próbek z kremami brak.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do xxx
10 miesięcy temu ocena: 78%  2
No no no xxx ale to jest posądzenie o kradzież i publiczne oskarżenia są tak samo karalne jak np. mobbing. I tu wogóle bym się nie zdziwiła gdyby ta osoba zgłosiła się z tym na policję i wykrycie Twojego nr. ap.
~ Lepiej późno.....
10 miesięcy temu ocena: 98%  1
Gromkie brawa dla odważnych Pań.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji