Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dzieci ruszyły na podbój zamczyska. Zabawka była oblegana

› Aktualności ponad rok temu    12.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 3 / 67%
A A A
Gostyń. Piknik Gostyń. Piknik "Na wałach" sprawił, że kolosalna zabawka został a oficjalnie oddana do użytku najmłodszym mieszkańcom miasta i okolicy fot. A. Fajczyk

Ogromne zamczysko, z kilkoma zjeżdżalniami i wieżami, stanęło na placu zabaw na tzw. gostyńskich wałach. Dziś odbył się tam piknik dla dzieci z okazji oddania konstrukcji do użytku. Najmłodszych i trochę starszych uczestników nie trzeba było wcale zachęcać do skorzystania z nowego urządzenia. Opanowali go w mgnieniu oka, aby zajrzeć do każdego zakątka. Dzieciom najbardziej podobały się zjeżdżalnia - tuba i most zbudowany z elementów plastikowych i sznurowych. Wielu chciało wejść jak najwyżej, tworzyły się kolejki.

Gmina Gostyń już kilka miesięcy temu zaplanowała zamontowanie dużej konstrukcji na placu zabaw przy ul. Leszczyńskiej. Zakupiono największy z możliwych zestaw zabawowy za blisko 150 tys. zł. Nie udało się go złożyć przed Dniem Dziecka, ale konstrukcja stanęła w całości na otwarcie - na 12 czerwca, jeszcze przed wakacjami. Montowanie i składanie zamczyska trwało kilka dni. Później prowadzono prace przy układaniu specjalnego podłoża - wykonanego z miękkiego, gumowego materiału. Wszystko po to, aby dzieci hasające po zamku były bezpieczne. Pewne prace porządkowe i wykończeniowe mają być wykonywane jeszcze w najbliższych dniach. Ale setki dzieci, jakie w środę po południu odwiedziły plac „na wałach” były naprawdę uradowane z tego co zobaczyły i szczęśliwe, że nareszcie można weść na górę.

Oprócz ogromnej zabawki przygotowano dla nich inne atrakcje - strażacy uruchomili kurtynę wodną. Chłodny prysznic, zbiorowe mycie, znakomicie orzeźwiało. Gośćmi specjalnymi byli myszka Miki i jego przyjaciółka Minnie z którymi można było sobie zrobić zdjęcie. W cieniu drzew animatorka prowadziła gry i zabawy - chociażby w rybaka i rekina, z tęczową chustą. Było też stoisko z malowaniem twarzy, dzieci mogły puszczać bańki mydlane, przygotowano też konkursy, gry i zabawy. Mamy, babcie czy inni opiekunowie mogli usiąść na leżakach. Słodkim akcentem była wata cukrowa. Organizatorem imprezy byli Młodzieżowa Rada Miejska w Gostyniu i wydział komunikacji społecznej gostyńskiego urzędu miejskiego.

Pierwsze duże pieniądze gostyński samorząd zainwestował w plac „na wałach” mniej więcej 8 lat temu. I od tamtego czasu systematycznie teren rekreacyjny jest rozbudowywany, remontowany. Ale nie są to pieniądze, wyrzucone w błoto, a raczej - jak twierdzi gostyński burmistrz Jerzy Kulak - dobrze zainwestowane środki. Świadczy o tym duża liczba osób, które odwiedzają ogromny teren „na wałach”. Są to dzieci z całego powiatu gostyńskiego. - Mamy plac naprawdę z prawdziwego zdarzenia. Jeden z najlepszych w Wielkopolsce - mówi burmistrz Gostynia. W gminnym budżecie na 2019 r. zarezerwowano też środki na remont oraz zakup dużych i nowoczesnych elementów do skateparku, który funkcjonuje blisko ogromnego zamczyska.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ gostynianin
  ponad rok temu ocena: 33%  4
  panie burmistrzu wszystko super teraz czas w końcu abym słyszał wnuka jak sie bawi a nie pędzące samochody i spaliny za plecami pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ttt
  ponad rok temu 3
  Ekran dźwiękowy wystarczy chyba..
  ~ Kopciuch
  ponad rok temu 2
  Spaliny słyszysz? Jak to?
  ~ rozwiązanie
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Czyli co most nad miastem czy linia metra na trasie Tesco-Klasztor?