Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Dzieci z „Zaczarowanej Melodii” na koncercie w Warszawie. Wystąpią w telewizji

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    8.11.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Chór Zaczarowana Melodia podczas noworocznego koncertu w 2018 r. zaśpiewał ze Stanisławą Celińską na Świętej GórzeChór Zaczarowana Melodia podczas noworocznego koncertu w 2018 r. zaśpiewał ze Stanisławą Celińską na Świętej Górze fot. archiwum Życia Gostynia/fotomontaż M. Mostwy

Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu, śpiewający w chórze „Zaczarowana Melodia”, wystąpią na żywo na stadionie w Warszawie. Chórzyści, którymi będzie dyrygowała Ewa Kuśnierek, zaśpiewają w „Koncercie dla Niepodległej”, przygotowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Od wielu lat chór „Zaczarowana Melodia” występuje z artystami polskiej sceny. Ma na swoim koncie wspólne śpiewanie m.in. z zespołem „Skaldowie”, Eleni, Alicją Majewską, Olgą Bończyk, Włodzimierzem Korczem czy Zbigniewem Wodeckim. W styczniu 2018 r. w Bazylice Świętogórskiej chórzyści stanęli obok Stanisławy Celińskiej. Występ okazał się początkiem wielkich wyzwań dla młodych śpiewaków, gdyż zarówno artystka, jak i kompozytor oraz aranżer utworów Maciej Muraszko byli zauroczeni dziećmi.

Kiedy Stanisława Celińska przygotowywała materiał na nową płytę, wraz z kompozytorem postanowili, że jedna z piosenek (tekst napisała artystka, muzykę ułożył Maciej Muraszko) jest idealna, aby wykonać i zaśpiewać ją z dziecięcym chórem „Zaczarowana Melodia”. Piosenkę pt. „Dzielić się miłością” nagrano w profesjonalnym studiu, a w maju ukazała się płyta Stanisławy Celińskiej zatytułowana „Malinowa”, na której słychać dzieci z gostyńskiego chóru.

Który budynek szkoły w Gostyniu najbardziej spodobał się Internautom? Za co go docenili?

- Wtedy usłyszeliśmy od pana Muraszko, że „na tym nasza współpraca się nie skończy”. Dosłownie tak powiedział. Wyraził nadzieję, że jeszcze razem wystąpimy - zdradziła Ewa Kuśnierek. I wkrótce uczniowie „Piątki” otrzymali zaproszenie do zaśpiewania kolejnego utworu Stanisławy Celińskiej. Okazało się, że będzie to nowa piosenka, którą artystka napisała specjalnie na koncert, przygotowany "na żywo" z okazji jubileuszu odzyskania niepodległości. - Piosenka jest napisana w taki sposób, aby pani Celińska mogła ją wykonać razem z chórem. Rzeczywiście tekst i cała oprawa muzyczna są tak skonstruowane, że dzieci i artystka odgrywają tam długi dialog - wyjaśnia Ewa Kuśnierek.

Chór „Zaczarowana Melodia” na żywo, w „Koncercie dla Niepodległej”, na PGE Narodowym w Warszawie. Dzieci wystąpią 10 listopada (sobota). Razem ze Stanisławą Celińską będzie można je usłyszeć także w publicznych stacjach radiowych (nagranie już 9 listopada) i telewizyjnych - tu transmisja rozpocznie się w sobotę, o godz. 20.10.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!