Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dzielni młodzieńcy zostali wycałowani i wyściskani

› Aktualności ponad rok temu    29.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

- Dziękujemy im, że jesteśmy cali i żyjemy - mówią z wdzięcznością o dwóch młodzieńcach lokatorzy kamienicy przy ul. Powstańców Wlkp. w Gostyniu, w której w miniony weekend spaliło się mieszkanie komunalne. Mateusz i Marek, mieszkający w budynku po przeciwnej stronie drogi uratowali im życie.

Podczas wczorajszego spotkania w ratuszu, burmistrz Gostynia Jerzy Kulak pogratulował tym dwóm mieszkańcom Gostynia - Mateuszowi Matysiakowi i Markowi Grześkowiakowi - postawy obywatelskiej oraz gotowości do niesienia pomocy i ratowania życia sąsiadom. Przypomnijmy - młodzi ludzie w nocy z 24 na 25 lipca uratowali swoich sąsiadów z płonącej kamienicy. - Jestem pod wielkim wrażeniem odwagi, jaką wykazał się pan podczas interwencji w płonącej kamienicy przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu - napisał w liście gratulacyjnym włodarz Gostynia. Poza tym zachwalał gotowość do bezinteresownego niesienia pomocy, jaką wykazali się młodzi ludzie w lipcową noc.
Mieszkańcy kamienicy także doceniają pomoc odważnych sąsiadów. Skorzystali z okazji, by podziękować Mateuszowi i Markowi, którzy w nocy bez zastanowienia ruszyli do płonącej kamienicy, obudzili śpiących lokatorów i pomogli im opuścić płonący budynek.

- Serdecznie im podziękowaliśmy, wyściskalismy ich i wycałowaliśmy ze łzami w oczach - mówią przedstawicielki wspólnoty mieszkaniowej. Są również pod wrażeniem pełnego profesjonalizmu wszystkich służb - straży pożarnej, policji, pogotowia i służb miejskich, jakim wykazały się podczas akcji gaśniczej i zaraz po niej. Podkreślają ogromną życzliwość i wsparcie, jaką okazali sąsiedzi z ul. Powstańców Wielkopolskich.

Czytaj także, jaki horror przeżywają mieszkańcy Skoraszewic

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ młoda
ponad rok temu 3
Super :) gratulacje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anielka
ponad rok temu ocena: 0%  2
Dobre wychowanie :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lewy
ponad rok temu ocena: 50%  1
Gratuluje postawy dzielnym GOSTYNSKIM STRAŻAKOM, jestescie jedyni na których można polegac..... brawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji