Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Dzień Dziecka sportowo i ekologicznie. To początek Dni Gostynia

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    30.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Obchody Dnia Dziecka w Gostyniu przyjęły sportową formułęGostyń. Obchody Dnia Dziecka w Gostyniu przyjęły sportową formułę fot. A. Fajczyk/arch. gostynska.pl

Dwa kluczowe słowa na jutrzejszy dzień to SPORTOWO i EKOLOGICZNIE. W Gostyniu 31 maja obchodzony jest Dzień Dziecka na sportowo.

W piątek, na stadionie miejskim odbędą się dwa wydarzenia, gwarantujące mnóstwo niespodzianek, zabawy, dobrego humoru oraz mile spędzony czas. Chodzi o Sportowy Dzień Dziecka oraz VI Gostyński Mleczny Bieg. W godzinach od 16.00 do 20.00 na stadionie przy ul. Sportowej rusza impreza pod wspólną nazwą „Sportowy Dzień Dziecka z piknikiem ekologicznym”.

Festyn ekologiczny zaczyna się o godz. 16.00. W ubiegłym roku OSiR w Gostyniu przygotował zawody „Run Kids”, a na stadionie pojawili się piraci.  W tym roku formuła obchodów święta dziecka trochę się zmieni.

Na najmłodszych będzie czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek, czyli animacje sportowe i konkursy ekologiczne: wyścigi w lnianych workach, sztafeta zdrowia, wyścigi w gąsienicach, strefa gigagier i zabaw, budowanie eko wieży. Dzieci będą mogły sprawdzić się w malowaniu toreb ekologicznych, w wyścigach na minirowerkach i na ruroskoczkach, na nartach wieloosobowych. Będzie trzeba też pokonać most z drewnianych skrzynek, przygotowano jeszcze więcej atrakcji, których wszystkich nie sposób wymienić.

Na młodsze dzieci będą czekały dmuchańce m.in. zjeżdżalnia, czy 34-metrowy sprawnościowy tor przeszkód. Będzie też „coś na ząb”: wata cukrowa, lody, lizaki, kosze z owocami.

Nagrodą za aktywny udział będą natomiast kolorowe medale. A co, jeśli pogoda nie dopisze? Organizatorzy przygotowali plan B - wszystko odbędzie się pod namiotem, gdzie mieści się kort tenisowy.

O godz. 18.00 rusza VI Mleczny Bieg (biuro zawodów będzie otwarte już od godz. 13.00 do 17.30). To popularyzacja zdrowego stylu życia i biegania jako najlepszej i najprostszej formy zachowania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Wyznaczono limitowaną ilość biegaczy - 450 i już na długo przed startem lista była zamknięta. W VI Mlecznym Biegu zawodnicy pobiegną na dystansie 5 km - start i meta zostały wyznaczone na parkingu przy krytej pływalni „Na Fali”. Dalej pobiegną ul. Starogostyńską i skierują się na ścieżki podgostyńskiego lasu.

W związku z wydarzeniami sportowo-rekreacyjnymi, 31 maja parking przy krytej pływalni „Na Fali” będzie czynny tylko do godziny 12.00. Później samochód będzie można zaparkować na parkingu przy ul. Sportowej (przy stadionie). W godz. 16:00-20:00 zamknięta będzie ulica Starogostyńska na odcinku: od skrzyżowania ulic Starogostyńskiej i Leśnej w stronę Starego Gostynia do skrzyżowania z drogą w stronę Goli. OSiR informuje, iż kryta pływalnia będzie czynna bez zmian (tj. w godz. 6:00-22:00), a zajęcia nauki pływania będą odbywać się zgodnie z harmonogramem.

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!