Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dzień seniora z Biskupianami

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    21.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. arch. sołectwa Stary Gostyń

Po raz czwarty w wiosce, ale pierwszy raz w listopadzie odbył się Dzień Seniora w Starym Gostyniu.

- Dotychczas takie spotkania robiliśmy w styczniu lub lutym, kiedy przypada Dzień Babci i Dziadka. Ale tych spotkań jest dużo na początku roku w szkołach i przedszkolach. I świętowanie przenieśliśmy na jesień, bo w listopadzie przypada dzień seniora - wyjaśnił Sławomir Nowaczyk, sołtys Starego Gostynia.
 

Na uroczystość zostali zaproszeni mieszkańcy wioski z rocznika 1959 i starsi. W sumie do świetlicy przyszło 33 seniorów. Tam spotkała ich niespodzianka - występy artystyczne Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic. Biskupianie porwali seniorów ze Starego Gostynia do tańca. Zrobiło się wesoło.

Dla seniorów przygotowano też poczęstunek. Był obiad, a także słodki deser i kawa. Dzień Seniora zorganizowała Rada Sołecka Starego Gostynia, a środki pochodziły z funduszu sołeckiego.

Święto seniorów było jednocześnie dużym testem nowych urządzeń, jakie niedawno zamontowano w świetlicy w Starym Gostyniu. Pojawiły się tam „pierwsze w infrastrukturze gminnej, naprawdę ekologiczne, źródła ciepła ,pod warunkiem że prąd jest z wiatraków pod Krobią, a nie z Bełchatowa” - jak mówi sołtys. Chodzi o pompy ciepła powietrze-powietrze, które z 1 kWh produkują 4 kWh energii cieplnej. Kosztowały 25 tys. zł.

O przeciwdziałaniu przemocy - jak zareagowała społeczność gostyńskiej "piątki" - TUTAJ

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!