Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Dziś Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

› Z policji 3 dni temu 9:00    16.09.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. portalu

Wzorem lat ubiegłych w dniach 16 - 22 września br. we wszystkich europejskich krajach obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego zaplanowano akcję pod nazwą ROAD SAFETY DAYS. Działania te ukierunkowane zostały na zapobieganie zdarzeniom na drodze, przede wszystkim wypadkom śmiertelnym.

Dziennie na europejskich drogach dochodzi do około 70 wypadków, w których giną ludzie.

W ramach przedsięwzięcia wielkopolscy policjanci przeprowadzą na drogach naszego województwa szereg akcji mających na celu dalsze podnoszenie bezpieczeństwa podróżujących. Oprócz działań "Prędkość", "Kaskadowy Pomiar Prędkości" czy też tych ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego, 18 września br. w godz. 10:00 - 13:30 odbędą się warsztaty edukacyjne związane z problematyką bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci do współpracy zaprosili Automobilklub Wielkopolski, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz Straż Miejską Miasta Poznania.

Każdy z uczestników ruchu drogowego, który pojawi się przed siedzibą Automobilklubu Wielkopolski w Poznaniu przy ul. Towarowej będzie mógł skorzystać z symulatora dachowania, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zweryfikować swoja wiedzę na temat obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Na miejscu możliwe również będzie otrzymanie elementów odblaskowych, których używanie szczególnie w okresie jesienno-zimowym znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Więcej informacji odnośnie ROADPOL dostępnych jest pod adresem www.roadpol.ue 

Informacje: WRD KWP w Poznaniu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!