Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Ekologicznie, tanecznie, mokro i tęczowo

› Społeczeństwo ponad rok temu    9.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Dni Borku 2019 - po pokolorowaniu powietrza straż zafundowała uczestnikom zbiorowoe Dni Borku 2019 - po pokolorowaniu powietrza straż zafundowała uczestnikom zbiorowoe "mycie" fot. A. Fajczyk

Lubią wymyślać, tworzyć i koloryzować w tym Borku Wlkp. A wszystko musi pójść gładko, tanecznym krokiem. Powinno być idealnie, śpiewająco. Największa impreza plenerowa, organizowana przez ośrodek kultury i gminę Borek - czyli święto miasta w tym roku odbyła się pod hasłem „Kolorujemy prawdziwe powietrze”. Jako gwiazdę wieczoru zaproszono zespół „Loka” z hitem pt. „Prawdziwe powietrze”, a mieszkańcom gminy zafundowano wspólne pokolorowanie powietrza różnorodnymi barwami.

Program Dni Borku został tak ułożony, aby każdy mieszkaniec znalazł w nim punkt dla siebie. Rozpoczęto występami „Od juniora do seniora”. Wtedy na scenie prezentowały się grupy wokalne i taneczne, działające przy ośrodku kultury, na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli też artyści ze szkół i przedszkoli. Było też biesiadne show. Mieszkańcy Borku i okolic zostali „poczęstowani” śląskimi szlagierami. Wystąpili Andrzej Miś, Ewa Czajka i grupa Metrum, znani z TVS. Pokaz wokalno-taneczny to kolejne show, w wydaniu fit - bardzo lubiane przez społeczność gminy Borek. Na scenie pojawiły się odważne mieszkanki gminy, zgrabnie tańcząc do piosenek grupy wokalnej Trio Lidki Wytykowskiej.

Eko-szaleństwem okazał się punkt „Ubrania z żurnala”. Był to pokaz mody ekologicznej, przygotowany w ramach wcześniej ogłoszonego konkursu dla gminnych placówek oświatowych. Sama natura. Kilka grup pokazało kolekcję naturalnych ubrań: wieczorowych, codziennych i strojów przyszłości wykonanych z papieru, plastiku i innych materiałów, nadających się do recyklingu. Wyobraźnia zadziałała. A dzieci, kiedy je przygotowywały, bawiły się niczym projektanci tacy, jak Coco Chanel czy Paprocki&Brzozowski. Były suknie balowe wykonane z worków foliowych, resztek tapet, plastikowych kubków, słomek, talerzyków, torebki - kopertówki z pojemników na jajka, parasolki z elementów butelek po napojach chłodzących. Eko-dzieła były oceniane przez jury.

- Przed chwilą przenieśliście nas w niezwykły świat mody i pokazaliście, że można się nią doskonale bawić i nie potrzeba ogromnych pieniędzy, żeby fajnie wyglądać. Wystarczy trochę pogrzebać w kubełku na śmieci i wybrać fajne materiały, aby zrobić zaskakujące stylizacje - powiedziała Magdalena Przybylak, przewodnicząca jury, podsumowując konkurs. Przyznano dwa równorzędne wyróżnienia dla grupy Biedronki oraz klasy II w. Oprócz „biletu wstępu” na warsztaty rzeźbienia w glinie w boreckim ośrodku kultury, wyróżnieni otrzymali w nagrodzie korkowe tablice. Wygrała grupa „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego „Pod Dębem” w Karolewie, do której uczęszczają siedmiolatki.

- Spotykaliśmy się pięciokrotnie i za każdym razem działaliśmy przy wykonywaniu strojów przez bite 3 godziny. Najpierw zrodził nam się pomysł, aby to było w barwach natury i z każdym spotkaniem powstawały nowe pomysły. Mamy bardzo pomocnych rodziców i bez nich to by się nie udało. Każdy przynosił te odpady, które miał w domu, zbierałyśmy, dodawałyśmy - chciałyśmy, aby motyw naturalnych barw się odnajdywał, gdyż reprezentujemy przedszkole „Pod dębem”. Dzieci również były na tych spotkaniach i pomagały - powiedziała Karolina Szperlik, opiekunka grupy.
 

Sporo emocji wzbudził widowiskowy wyrzut kolorów Holi. Dzieci otrzymały barwniki wykonane z kolorowej kredy i na sygnał dyrektor ośrodka kultury Justyny Chojnackiej wyrzuciły je w niebo, tym samym pokolorowały powietrze. Do zabawy zachęcano także burmistrza Borku Marka Rożka, który na imprezie pojawił się w białej koszuli. Ale żona postawiła na swoim - bała się, że koszula się nie dopierze.

I niepotrzebnie - tuż po pokolorowaniu powietrza i ubrań boreccy strażacy zafundowali uczestnikom zabawy zbiorową łaźnię z tęczą. Woda puszczona z węża, w której hasały dzieci pomogła im się umyć. Był jeszcze jeden barwny i wybuchowy element święta miasta - po występie gwiazdy wieczoru niebo nad borkiem pokolorowały fajerwerki. A później dla mieszkańców przygotowano zabawę z DJ Marcinem.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!