Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Elektroniczna ewidencja obecności. Do przedszkola "na kartę"

› Aktualności ponad rok temu    19.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Gmina wprowadza system ewidencji elektronicznej obecności dzieci we wszystkich czterech przedszkolach miejskichGostyń. Gmina wprowadza system ewidencji elektronicznej obecności dzieci we wszystkich czterech przedszkolach miejskich fot. A. Fajczyk/fotolia.com

Czytniki i karty w przedszkolach publicznych, znajdujących się na terenie Gostynia. Od 1 września gmina wprowadza elektroniczną ewidencję pobytu dziecka w przedszkolach. - Pomysł wyszedł od dyrektorek naszych jednostek oświatowych. Przeprowadziliśmy dokładną analizę. Mieliśmy sygnały, że warto zainstalować elektroniczny system obecności, ponieważ w niektórych instytucjach w województwie on już funkcjonuje i się sprawdza - wyjaśnia Aldona Grześkowiak, naczelnik wydziału oświaty w gostyńskim magistracie.

System ewidencji elektronicznej obecności dzieci ma zostać wprowadzony we wszystkich czterech przedszkolach miejskich, jakie funkcjonują na terenie Gostynia. Będą tam zamontowane czytniki rejestrujące „wejście” i „wyjście” dziecka oraz odpowiedni program internetowy. Będą też indywidualne karty zbliżeniowe z przypisanym numerem dla rodziców.

- Nie mówimy o oddziałach przedszkolnych, które funkcjonują w szkołach wiejskich. Jeszcze nad tym się zastanawiamy, aby w przyszłym roku szkolnym to wprowadzić - mówi Aldona Grześkowiak.

Po co takie zmiany? Jest to system, który ma na celu usprawnienie ewidencjonowania czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Ale przede wszystkim ma umożliwić komunikację rodzica z administracją instytucji oświatowej. Każdy będzie mógł mieć podgląd na to dokładnie w jakich godzinach przyszedł do przedszkola czy kiedy jego dziecko wychodzi. Nowe rozwiązanie umożliwi rodzicom, przez odpowiedni login, wgląd do strony internetowej, z której dowiedzą się, co dziecko danego dnia spożywa w przedszkolu, jakie będzie miało zabawy, jaki jest program zajęć.

- Sądzimy, że przede wszystkim ten system usprawni dostęp i wiedzę rodzica na temat pobytu dziecka w przedszkolu - wyjaśnia naczelnik wydziału oświaty. Przy wprowadzaniu elektronicznej ewidencji obecności dzieci w przedszkolu urzędnicy gminni wzięli też pod uwagę zmieniające się przepisy prawa oświatowego, a konkretnie ustawę o zasadach finansowania zadań oświatowych.

TUTAJ o Gali Piosenki Przedszkolnej 2019 KLIK

- Po zmianach na radę gminy został nałożony obowiązek ewidencjonowania czasu pracy, ale w kontekście, że rodzic obecnie będzie płacił za każdą faktycznie rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu, ponad przypisany pięciogodzinny czas - zauważa Aldona Grześkowiak. W gminie Gostyń nie zmienia się opłata za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka, wykraczającą ponad wyznaczone 5 godzin, które są bezpłatne. Ona wciąż wynosi 1 zł.

Nowoczesna, elektroniczna ewidencja obecności pozwoli wyeliminować ręczne rozliczanie pobytu dziecka w przedszkolu. Zainstalowany program internetowy, zakupiony przez gminę, automatycznie będzie zliczał czas przebywania malucha w placówce, następnie generował czytelny raport, który będzie można wydrukować w dowolnym momencie lub ewentualnie wysłać na e-mail rodzica.

Wdrożenie nowego systemu w przedszkolu będzio trzeba zapłacić za wprowadzenie kart. Urzędnicy wydziału oświaty obecnie ustalają regulamin z elektronicznego systemu ewidencji obecności dzieci.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!