Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Eurowybory 2019. Mamy pierwsze dane

› Wybory ponad rok temu    26.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 80%
A A A
Gostyń. Eurowybory 2019. Z lewej radny Maciej Czajka podczas głosowaniaGostyń. Eurowybory 2019. Z lewej radny Maciej Czajka podczas głosowania fot. A. Fajczyk

Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Spośród wszystkich 866 kandydatów wybierzemy 52 europosłów. Jak informuje Rejonowa Komisja Wyborcza w Lesznie, najbardziej aktywni w powiecie gostyńskim (z danych na godz. 12.00) byli mieszkańcy gminy Pępowo. Tam do urn wyborczych poszło 13,42% uprawnionych do głosowania.

R E K L A M ABolsius

W gminie Gostyń frekwencja w południe wynosiła 12, 39% (22 059 uprawnionych do głosowania).
W pozostałych gminach zainteresowanie wyborami było następujące:

Poniec - 10,48%
Pogorzela - 10,34%
Krobia - 9,48%
Borek Wlkp. - 8,20%
Piaski - 7,12%

W lokalu wyborczym w Gostyniu, podczas głosowania "złapaliśmy" wiceprzewodniczącego gostyńskiej rady miejskiej Macieja Czajkę.

- Poszedłem zagłosować w wyborach do europarlamentu po to, żeby mieć choćby minimalny wpływ na to, co dzieje się dookoła nas. Chcę  mieć wpływ  na dalsze  funkcjonowanie  Unii Europejskiej - powiedział radny. - To europarlament decyduje o tym, jak wielki będzie budżet całej wspólnoty na kolejne lata, a co za tym idzie, ile pieniędzy będzie można rozdzielić między poszczególne państwa, w tym dla Polski. Im większy budżet zostanie uchwalony, tym więcej pieniędzy trafi do Polski i Wielkopolski i dla  wszystkich  mieszkańców gminy  Gostyń - dodał, podkreślając, że uczestniczył dotychczas we wszystkich wyborach, jakie się odbywały.
 

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!