Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Fasada najlepsza w oczach jury. Teraz powalczy z obiektami europejskimi

› Społeczeństwo ponad rok temu    12.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Fasada Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu została doceniona przez profesjonalne jury w ogólnopolskim konkursie Fasada Roku 2018Fasada Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu została doceniona przez profesjonalne jury w ogólnopolskim konkursie Fasada Roku 2018 fot. A. Fajczyk

Fasada Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu została doceniona przez fachowców w ogólnopolskim konkursie Fasada Roku 2018. Profesjonalne jury spotkało się we Wrocławiu. W komisji oceniającej zasiedli doświadczeni architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele mediów branżowych.

Zanim zapadły najważniejsze decyzje, komisja pod przewodnictwem Andrzeja Poniewierki, reprezentującego Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów, przeanalizowała blisko 150 elewacji wykonanych w kompletnej technologii Baumit (system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem). Biorąc pod lupę takie kryteria, jak kolorystyka i struktura elewacji, architektoniczny detal, relacja budynku z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji, także poszanowanie ich historycznej tradycji, wyłoniono 5 zwycięzców, których konto wkrótce zasili kwota w wysokości 10 000 zł. Dodatkowo sześć obiektów uhonorowano wyróżnieniem.

O decyzji prokuratury w sprawie "zgwałconego w kukurydzy" - KLIK

Wśród nagrodzonych prestiżowym tytułem architektonicznym znalazły się realizacje z Wielkopolski. W grupie budynków niemieszkalnych doceniono obiekt gostyńskiej „Jedynki”, wykonany wg projektu PL + Sp. z o.o., akcentując przyjazne użycie kolorów i struktur oraz stworzenie przestrzeni integracyjnej przed wejściem. Jury doceniło kompozycję budynku nawiązującą do trendów szkolnictwa XXI wieku, przy jednoczesnym nawiązaniu do klasyki lat 20. Jednocześnie obiekt z Gostynia, z Fasadą Roku 2018 postawiło za wzorzec szkoły na 100-lecie odzyskania niepodległości.

Wykonaniem inwestycji na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gostyniu zajęło się Przedsiębiorstwo Budowlane Michalski Leszno. Wcześniej gostyńska szkoła podstawowa uplasowała się na najwyższym miejscu w rankingu stworzonym przez internautów którzy od 1 maja 2018 r. do 31 października 2018 r. oddawali swoje głosy na swoich faworytów za pośrednictwem strony www.fasadaroku.pl. Za zwycięstwo w plebiscycie obiekt otrzymał wyróżnienie internautów - PISALIŚMY O TYM TUTAJ.

To jeszcze nie koniec emocji! Krajowa rywalizacja była zaledwie prologiem do zmagań na poziomie międzynarodowym, z jeszcze większą pulą nagród. Zwycięstwo na tym etapie oznacza automatyczną kwalifikację do międzynarodowej odsłony konkursu Baumit Life Challenge 2020. Tym samym SP nr 1 w Gostyniu oraz Pałac Jankowice (otrzymał nagrodę w kat. budynek zabytkowy) będą walczyć z ramienia Polski o kolejny prestiżowy tytuł – Europejskiej Fasady Roku!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!