Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Frekwencja jest zbliżona do tej z I tury. Wyborcy jednej z gmin „zaspali”?

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    12.07.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Do zamknięcia lokali wyborczych pozostało niecałe 7 godzin i 30 minut. Mamy już dane, dotyczące frekwencji wyborczej na godz. 12.00 w lokalach powiatu gostyńskiego.

R E K L A M ABolsius

Dominuje gmina Pępowo. Tam na razie do lokali wyborczych wybrało się najwięcej uprawnionych. Walczą o samochód czy na ambicję "wjechali im" ostatnio wyborcy z gm. Gostyń z największą frekwencją w I turze? Pępowo jest gminą do 20 tys. mieszkańców i ma szansę na wygranie jednego z 49 wozów strażackich - CZYTAJ TUTAJ.

Najmniej głosujących przed południem zanotowano w gminie Krobia. W lokalu wyborczym mieszczącym się w szkole podstawowej w Starej Krobi nie zjawiło się nawet 10% wyborców (9,76%). To dotychczas najgorsze notowania frekwencyjne. Czy są w stanie to nadrobić?
 

- Z danych wynika, że frekwencja w II turze wyborów na razie jest zbliżona w obwodach KBW w Lesznie w stosunku do tej, jaka była w I turze, na godzinę 12.00 - powiedział Marcin Czwojda, komisarz wyborczy KBW w Lesznie.
 

 

W sumie w II turze wyborów prezydenckich frekwencja w powiecie gostyńskim na godz. 12.00 wyniosła 18,64%. Z takim wynikiem nasz region zajmuje ostatnie miejsce w Wielkopolsce. Jeszcze jest czas, możemy iść głosować.

Jak podaje PKW, ogólna frekwencja podczas II tury głosowania w kraju na godz. 12.00 wynosi 24,73%. Szef PKW Sylwester Marciniak podczas konferencji prasowej oznajmił, że - biorąc pod uwagę dane liczbowe - do urn przed południem poszło o blisko 100 tys. więcej wyborców niż w I turze o tej porze.

Jesli chodzi o województwa, to I miejsce pod względem frekwencji zajmuje województwo mazowieckie, gdzie do urn poszło 26,92% mieszkańców z czynnym prawem wyborczym. Opolskie to województwo z najniższą frekwencją na godz. 12.00 (21,06%). Wielkopolska z frekwencją 23,36% zajmuje III miejsce od końca.

Dane w powiecie gostyńskim, dotyczace frekwencji na godz. 12.00 w II turze wyborów:

Pępowo - 21,79%

Gostyń - 20,79%

Borek Wlkp. - 18,07%

Pogorzela 17,49%

Poniec - 17,21%

Piaski - 16,50%

Krobia - 15,53%

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!