Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Gabinet cały zarzucony darami. Dyrektorka przeżegnała się „lewą ręką”

› Społeczeństwo miesiąc temu    27.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 10 / 90%
A A A
Parafia Jeżeweo. Zorganizowano akcję Parafia Jeżeweo. Zorganizowano akcję "pomoc dla szpitala w Gostyniu". fot. arch. KGW Jeżewo

Trwa zbiórka darów dla szpitala w Gostyniu. Pełen samochód potrzebnych środków czystości, do higieny oraz dezynfekcji na początku tygodnia dostarczyli do lecznicy parafianie z Jeżewa (gm. Borek Wlkp.).
 

- Zaczęło się od tego, że proboszcz zadzwonił do Koła Gospodyń Wiejskich w Jeżewie z pomysłem uszycia maseczek ochronnych. Nie mogliśmy jednak pozyskać nigdzie materiału. Nie mamy też w kole takich kobiet, które mogłyby szyć, gdyż większość z nas to młode dziewczyny, które pracują. Stwierdziłyśmy, że może lepiej zorganizować zbiórkę środków czystości. Ksiądz przytaknął - pomysł mu się spodobał - opowiada Małgorzata Gruszka, skarbnik KGW Jeżewo.

 

Członkinie koła, zachęcone przez proboszcza, ogłosiły akcję na Facebook’u i rozwiesiły ogłoszenia.

Do zbiórki - po informacji, jakie przekazywał ks. Marek Brdęk - włączyli się mieszkańcy pozostałych wioseki należących do parafii pw. Wszystkich Świętych w Jeżewie: Wycisłowa, Jaworów, Strumian, Studzianny, Brześnicy, Bruczkowa. Chętni mogli zostawiać produkty w sklepach. Odzew był pozytywny.

Centralnym punktem zbiórki darów była świetlica wiejska w Jeżewie. Zwożeniem ich z poszczególnych wiosek zajęli się sołtysi. - Był jeden transport, żeby się nie gromadzić, każdy sołtys przywoził to do nas - wyjaśnia Małgorzata Gruszka.

Najwięcej zebrano papieru toaletowego, ręczników papierowych, mieszkańcy wiosek podarowali też bardzo dużo mydeł i jednorazowych rękawiczek. - Nie spodziewałam się, że zbierzemy aż tyle produktów. Kiedy proboszcz to wszystko zobaczył, sam był zdziwiony, że jest ich aż tak dużo - relacjonuje Małgorzata Gruszka. Wszystkie zebrane rzeczy przewieziono wozem strażackim do szpitala w Gostyniu na początku tygodnia.

- Kiedy dary zobaczyła dyrektor SP ZOZ w Gostyniu, to „przeżegnała się lewą ręką”. Cały jej gabinet był zarzucony towarem, kiedy zaczęliśmy znosić. Nie wiedziała, co ma powiedzieć. Wystarczyło nam słowo dziękuję. Było tez życzenie: obyśmy nie musieli z tego skorzystać - opowiada skarbniczka KGW w Jeżewie.

Zapewnia, że na mieszkańców wiosek, które wchodzą w skład parafii w Jeżewie zawsze można liczyć.

- W parafii też potrzebujemy pieniędzy, chociażby na remonty czy bieżące naprawy w kościele. Wcześniej, żeby zebrać środki finansowe, też były takie społeczne akcje - piekłyśmy rogale i sprzedawałyśmy je w kościele, w grudniu robiłyśmy stroiki - też zebrałyśmy trochę pieniędzy. To wszystko przekazałyśmy na kościół. A teraz proboszcz sam nas zmotywował, aby komuś innemu pomóc - opowiada Małgorzata Gruszka.
 

Proboszcz, ks. Marek Brdęk wraz z KGW w Jeżewie dziękuje wszystkim parafianom za włączenie się do akcji „Pomoc dla szpitala gostyńskiego”. - Dziękujemy mieszkańcom wiosek, włodarzowi gminy Borek Wlkp. za pozwolneie na wykorzystanie samochodu strażackiego, dziękujemy też naszym strażakom: Rafałowi i Patrykowi Kaczmarek i Karolowi Andrzejczakowi za transport - dodaje członkini KGW Jeżewo.

Ludzie pozbywają się psów i kotów podczas pandemii? - KLIK

+ 9 głosów: 10 (90%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 3sss
  miesiąc temu 4
  5dla KS.z jezewa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Fassr
  miesiąc temu ocena: 100%  3
  Ukłony dla Marka
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Julq
  miesiąc temu ocena: 100%  2
  Brawo, akcja godna podziwu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pracownik
  miesiąc temu ocena: 100%  1
  Pięknie, społeczność tych wiosek potrafi się dzielić, dobrzy ludzie. Dziękuję
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji