Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Gasili pożar w piętrowym budynku mieszkalnym

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    30.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. portal gostynska.pl

Cztery zastępy straży pożarnej z Gostynia dziś rano pracowały przy pożarze budynku jednorodzinnego, w którym zamieszkiwało kilka osób. Dwie trzeba było wynieść. Konieczna była pomoc ratowników medycznych.

Gostyńscy strażacy zostali wezwani w poniedziałek rano, ok. godz. 8.17 do budynku mieszkalnego przy ul. Ogrodowej w Gostyniu. Otrzymali zgłoszenie, że jest tam duże zadymienie w domu jednorodzinnym. Zgłaszającemu trudno było określić, gdzie wybuchł pożar, a to budynek piętrowy. W trakcie zgłoszenia strażacy otrzymali jeszcze aktualizację, iż w środku są 2 osoby, które nie poruszają się samodzielnie.

W sumie do gaszenia domu, w którym 6 zamieszkuje osób, wysłano 4 zastępy z JRG Gostyń: dwa zastępy gaśnicze, wóz z drabiną oraz samochód operacyjny. Po dojeździe na miejsce pożaru strażacy zastali wydobywający się dym z budynku mieszkalnego, głównie z piwnicy. Częściowo były też zadymione pozostałe kondygnacje obiektu.

Na miejscu zastano 4 osoby, które samodzielnie, w ramach ewakuacji, przed przybyciem jednostki pożarowej opuściły budynek. Dwoje starszych mieszkańców pozostało jeszcze w domu, strażacy pomagali im opuszczać kondygnacje. Jedna z mieszkanek, która ma już ponad 80 lat, źle się poczuła. Skarżyła się na uporczywie zadymione pomieszczenia, w których przebywała dość długo, zanim opuściła budynek. Być może to miało wpływ na jej złe samopoczucie. Do kobiety wezwano pogotowie. Zespół ratownictwa medycznego zbadał lokatorkę domu po przyjeździe i zajął się nią na miejscu zdarzenia.

W międzyczasie strażacy ugasili pożar, który był zlokalizowany w pomieszczeniach piwnicznych, a dokładnie w kotłowni, przy piecu centralnego ogrzewania. Zapalił się materiał, jakiego właściciel potrzebował do rozpalania. Prawdopodobnie wypadnięcie na niego żaru z pieca mogło być przyczyną pojawienia się ognia. Zapaliły się składowane w pobliżu kartony i trochę pozostałego materiału opałowego. W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych, żadnemu z lokatorów nic złego się nie stało.

KDR wstępnie oszacował straty na ok. 1.000 zł. Zniszczeniu uległa instalacja elektryczna w miejscu, gdzie powstał pożar.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tomek
2 miesiące temu ocena: 100%  1
To od kiedy kartonami można.rozpalac że.material niezbędny do rozpalania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji