Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Gdzie mają się przytulić, jak nie do babci, do dziadka

› Społeczeństwo ponad rok temu    22.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szelejewo. Irena Wyzujak i Lilianna Niedziela z okazji 80-tych urodzin otrzymały gratulacje, kwiaty i upominki m.in. od piaskowskich samorządowcówSzelejewo. Irena Wyzujak i Lilianna Niedziela z okazji 80-tych urodzin otrzymały gratulacje, kwiaty i upominki m.in. od piaskowskich samorządowców fot. Bogdan Bujak

Do starych, sprawdzonych praktyk organizacji imprez na terenie miejscowej szkoły podstawowej wrócił Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - koło nr 7 w Szelejewie. W zmniejszonej, ale kameralnej sali szelejewscy seniorzy świętowali kilka wydarzeń w jednym: opłatek, nowy rok oraz Dzień Babci i Dziadka.

– Dużo zdrowia, pociechy z wnucząt, prawnucząt, żebyście byli dla nich. Oni czekają na te nasze dobre, ciepłe słowa, bo gdzie mają się przytulić, jak nie do babci, do dziadka. No i oczywiście korzystają też finansowo, bo nie powiem też jestem dziadkiem i jak mama, tata nie da, to jest zawsze: „Dziadek, pożycz stówę” – żartował podczas spotkania Mirosław Maćkowiak, przewodniczący zarządu rejonowego PZERiI w Gostyniu.

Już bardzo miłą atmosferę spotęgowało przyjęcie nowego członka w szeregi koła, Urszuli Bryl, tym samym zwiększając liczebność organizacji do 41 osób. Ale najważniejsze miało dopiero nadejść. Z okazji 80-tych urodzin życzenia, kwiaty i upominki otrzymały panie: Irena Wyzujak i Lilianna Niedziela.

– Świetnie panie wyglądacie w tym wieku. Może podzielicie się z nami tą tajemnicą, jak to robicie? – zwracał się z uśmiechem do solenizantek wójt Wiesław Glapka.

Po krótkim jubileuszu, błogosłąwieństwie ze strony księdza Roberta Ławniczaka, proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Szelejewie odśpiewano kolędy i połamano się opłatkiem.

Zobacz: kiedy rozpoczną się wybory sołeckie w gminie Piaski

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!