Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Gdzie się podziewają kurendy?

› Aktualności ponad rok temu    1.04.2015
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. I. Skorzybót

O tym, czy sołtys Pępowa wypuściła kurendy w sprawie zebrania wiejskiego, czy nie i dlaczego nie dotarły do wszystkich mieszkańców, dyskutowano podczas ostatniej sesji rady gminy. - Wielokrotnie zgłaszałem na sesjach poprzedniej kadencji o informowaniu o zebraniach wiejskich. Mam pytanie, co do ostatniego, czy to było zebranie rady sołeckiej, czy wszystkich mieszkańców? Jeżeli wszystkich, to w jaki sposób pani sołtys poinformowała o spotkaniu? – pytał radny Ireneusz Matyla.

Maria Grzesiak wyjaśniała, że powiadomiła społeczność kurendami i esemesami. Do dyskusji radego i sołtyski włączyli się inni rajcy, włodarze wsi i wójt. Przewodniczący rady Zenon Rogala przyznał, że kurendy nie dochodzą. - Mieszkam na końcu ulicy i jest święto, jak dojdzie, bo gdzieś po drodze ginie. Proponujemy, aby kurenda szła z jednej i z drugiej strony ulic, żeby ludzie podpisywali. Może łatwiej będzie wtedy dojść, kto ją otrzymał? – zastanawiał się. Sołtys Maria Grzesiak zauważyła, że i tak mieszkańcy nie dostarczą z powrotem podpisanego dokumentu. O tym, że kurendy nie dochodzą, mówili również inni radni i sołtysi. – Muszę troszeczkę pępowską sołtyskę obronić, bo w Siedlu jest to samo. Niektóre kurendy na koniec wsi dojdą już po akcji. Ale może wkrótce tych ludzi się zmobilizuje i zaczną podawać sumiennie. Jest kilku upartych, osobiście im mówiłem, może to zrozumieli – przyznał Stefan Krystkowiak. Więcej w Życiu Gostynia
 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!