Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Gęsta mgła, ograniczająca widoczność

› Społeczeństwo 14 dni temu    9.11.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Adobe Stock

Silna mgła może występować na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia. Kiedy? Od poniedziałku 9 listopada w nocy, do wtorku 10 listopada 2020 roku rano.

R E K L A M ABolsius Podstrona

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą w nocy z poniedziałku na wtorek wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obejmuje ono 4 cztery województwa, w tym wielkopolskie. W obszarze zagrożonym jest też powiat gostyński.

Alert dotyczy województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego. 

Komunikat obowiązuje mniej więcej od godz. 22.00 9 listopada (poniedziałek)
do godz. 9.00 10 listopada (wtorek).

W województwie wielkopolskim mgła może objąć powiaty: gostyński, grodziski, kościański, leszczyński, Leszno, międzychodzki, nowotomyski, rawicki i wolsztyński.

Ostrzeżenie 1-go stopnia oznacza, że przewiduje się warunki meteorologiczne, mogące powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że występujące mgły mogą miejscami ograniczać widzialność do około 100 m.

W gminie Gostyń wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych można zgłaszać odpowiednim służbom – w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 507 154 706.

Każdy z mieszkańców może otrzymywać powiadomienia o lokalnych zagrożeniach w ramach państwowej usługi powiadamiania obywateli o rozmaitych zagrożeniach RSO, czyli Regionalnego Systemu Ostrzegania. Komunikaty są tworzone przez wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego. Dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, nie tylko klęsk żywiołowych, ale i zagrożeń na drogach.

Chciecie otrzymywać takie ostrzeżenia? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się TUTAJ.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!