Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Górale i chór będą kolędowali na Świętej Górze

› Kultura i Rozrywka 5 miesięcy temu    9.01.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Święta Góra. Trebunie-Tutki zagrają wspólnie z Chórem Święta Góra. Trebunie-Tutki zagrają wspólnie z Chórem "Zaczarowana Melodia" fot. Organizatorzy

Trebunie-Tutki - zespół będący „ambasadorem Podhala” i polskiej kultury na festiwalach na całym świecie oraz doskonale znany Chór „Zaczarowana Melodia” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu wystąpią przed publicznością w sobotę, 11 stycznia podczas koncertu kolęd na Świętej Górze. Początek imprezy o godz. 16.00, wstęp wolny.

– Z zespołem Trebunie-Tutki przeniesiemy się do ginącego świata skalnego Podhala i jego tradycji świątecznych i noworocznych. Zabrzmią tradycyjne polskie i znane wszystkim kolędy, z zachętą do wspólnego śpiewania. Żywiołowy koncert z fragmentami góralskich jasełek, z wesołymi kolędnikami oprowadzającymi turonia. Pojawią się też tradycyjne góralskie „na scyńście, na zdrowie“ - sypanie ziarnem – mówi Leszek Jankowski ze Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera, organizatora konkursu.

Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA, Indiach i w Armenii

Kapela góralska chętnie eksperymentuje i współpracuje z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i zespołem Voo Voo. Rozpoznawalny styl kapeli ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.

Zobacz także: trzej chłopcy docenieni za swoją postawę

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!