Goście zaskoczyli Krobiankę w pierwszych minutach

Goście zaskoczyli Krobiankę w pierwszych minutach - Zdjęcie główne

W meczu 19. kolejki Pinsel-Peter Krobianka podejmowała Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. Goście okazali się dla gospodarzy przeszkodą nie do przeskoczenia.

Przyjezdni bardzo dobrze rozpoczęli sobotni mecz. Od pierwszych minut wyszli wysokim presingiem. Piłkarze Dariusza Wiśniewicza nie potrafili sobie z nim poradzić. Popełniali błędy i już w ósmej minucie przegrywali 0 : 2. Gospodarze nie radzili sobie w defensywie, a w ofensywie też nie wyglądali dobrze. Dopiero pod koniec pierwszej połowy przebudzili się i zaczęli poważniej zagrażać bramce przeciwnika. Początek drugiej połowy był obiecujący. Piłkarze Krobianki zdziałali więcej przez dziesięć minut niż przez całą pierwszą część. W 54. minucie po błędzie bramkarza Ostrovii gola kontaktowego zdobył Jakub Chwaliszewski. Nadzieja na dobry wynik nie trwała długo. W 65. minucie nieobstawiony w polu karnym Michał Giecz dał Ostrovii trzecią bramkę, a dziesięć minut później Jakub Szaniec podwyższył prowadzenie gości. Gospodarze walczyli do końca o zmniejszenie rozmiarów porażki i w 87. minucie gola zdobył Fryderyk Kokot. Na tym się jednak nie skończyło. W 90. minucie Jakub Szaniec wykorzystał rzut karny i ustalił wynik spotkania na 5 : 2 dla gości. - Od pierwszych minut goście ruszyli na nas. Wiedzieli, że w środę graliśmy mecz. Chcieli to wykorzystać, że jesteśmy zmęczeni. Ułożyli sobie mecz na początku i kontrolowali spotkanie. W drugiej połowie złapaliśmy kontakt, ale zabrakło nam dzisiaj motoryki. Ostrovia była dzisiaj świeższa, dynamiczniejsza i można było to zobaczyć gołym okiem. Lepiej czuli się na boisku. My znów zbyt dużo błędów popełniliśmy. Kilka czynników złożyło się na to, jak wyglądała nasza gra. Ostrovia nie była dzisiaj w naszym zasięgu  - podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia.
Sobotni mecz poprzedziła minuta ciszy. W ten sposób zawodnicy uczcili pamięć zmarłej mamy Krzysztofa Jankowiaka, prezesa Pinsel-Peter Krobianki Krobia. Zarząd, trenerzy, sponsorzy i zawodnicy klubu z Krobi składają kondolencje rodzinie zmarłej.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Ostrovia Ostrów Wlkp. 2 : 5 (0 : 2)
0 : 1 - (4')
0 : 2 - (8')
1 : 2 - Jakub Chwaliszewski (54')
1 : 3 - (65')
1 : 4 - (75')
2 : 4 - Fryderyk Kokot (87')
2 : 5 - z rzutu karnego (90')
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski - Chwaliszewski (85' Jędrzej Knapp), Brodziak, Pospiech, Kokot, Gembiak (83' Łuczak), Tonkiewicz, Górkowski, Szymanowski (46' Kaczmarek), Joachim Knapp, Masełkowski