Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Grali na żywo muzykę do filmu

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    13.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Po raz drugi w ramach ,,Temper Kultura'' zagrano muzykę do filmu na żywoGostyń. Po raz drugi w ramach ,,Temper Kultura'' zagrano muzykę do filmu na żywo fot. Tomasz Teodorczyk

Już po raz drugi nieme kino z muzyką na żywo mieli okazję obejrzeć i wysłuchać mieszkańcy Gostynia. 11 sierpnia w ramach letniego cyklu imprez plenerowych ,,Temper Kultura'' na rynku zagrano ścieżkę dźwiękową do filmu ,,Metropolis'' 

 

Film powstał w 1927 roku. Uznawany jest za jedno z najstarszych dzieł gatunku sciene fiction. Muzykę na żywo zagrał zespół ,,Czerwie'' występujący w Gostyniu niejednokrotnie.

Znamy go od dawna. Jest to ten typ filmu, który po premierze zostawił w popkulturze duży ślad. Jedno z towarzystw fantastyczno-naukowych zleciło nam stworzenie muzyki do „Metropolis”. Nasze próby były improwizowane, nagrywane i odsłuchiwane. Dzięki temu poszczególne fragmenty dopisywaliśmy do odpowiednich we filmie i tak powstała cała ścieżka dźwiękowa – tłumaczy Maciej Kudłacik, członek zespołu.

Pokaz trwał po zmorku, między 21.00 a 22.30. Organizatorem przedsięwzięcia był Gostyński Ośrodek Kultury ,,Hutnik''. Następne wydarzenie w ramach ,,Temper Kultura'' odbędzie się 18 sierpnia. Na rynku i w różnych częściach miasta wystąpią zespoły Parnabas Brass Band oraz EKA. 

Czytaj także: Znaleźli przy nim woreczki z marihuaną i amfetaminą.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!