Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Grozi mu nawet 17 tysięcy złotych kary

› Motoryzacja 8 miesięcy temu    21.11.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. WITD Poznań

Za ciężka o blisko sześć ton i bez przeglądu okazała się wywrotka wioząca materiał na budowę w Gostyniu i zatrzymana przez wielkopolski patrol Inspekcji Transportu Drogowego.

 

19 listopada inspektorzy z oddziału leszczyńskiego WITD w Poznaniu zauważyli na terenie naszego powiatu czteroosiową ciężarówkę przewożącą znaczne ilości ładunku sypkiego.

- Z uwagi na podejrzenie, że mogła być przeciążona, inspektorzy skierowali ją na punkt wagowy, żeby ustalić jej rzeczywistą masę całkowitą. Ważenie wywrotki potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia, bowiem okazała się znacznie przeładowana – informuje WITD.

Całkowita masa pojazdu wyniosła 37,9 tony i była przekroczona o 5,9 tony (przy dopuszczalnej masie 32 ton). Ważenie wykazało też zwiększony o 5,2 tony nacisk na podwójnej osi napędowej - 24,2 tony, zamiast dopuszczalnych 19.

Przedsiębiorca został zobowiązany do przeładowania przewożonego towaru na inny pojazd i doprowadzenia wywrotki do normatywności. Podczas dalszej kontroli stwierdzono również, że zatrzymany samochód ciężarowy na dzień kontroli nie posiadał ważnych badań technicznych. Przedsiębiorcę za te naruszenia może czekać kara w wysokości nawet 17 tysięcy złotych.

Czytaj także: Każdy dzień był walką o maleńkie życie.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!