Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

GSW 14. Kto zdobędzie pas? Łapawa czy Jaroński?

› Sport i rekreacja› Sporty walki ponad rok temu    15.11.2017
Sławomir Hajduk
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. GSW

To będzie niezapomniana Gala Sportów Walki. Po raz pierwszy w historii w walce wieczoru zawodnicy stoczą bój o pas federacji GSW. Kto wygra? Jędrzej Łapawa czy Sebastian Jaroński? Większość kibiców w hali sportowej SP nr 2 w Gostyniu będzie "trzymać kciuki" za reprezentanta gospodarzy, jednak trudno wskazać faworyta. - Serce mówi, że Jędrek wygra, ale logicznie rzecz biorąc, to szanse są 50/50. Tu wszystko może się zdarzyć. Każdy kto zna się na tym sporcie wie, że może być pierwsza akcja i będzie po walce. W jedną lub druga stronę - mówi trener Sportów Walki Gostyń Tomasz Dylak. 

Walka niepokonanych Jędrzeja Łapawy (4-0, ANKOS MMA Poznań/Sporty Walki Gostyń) i Sebastiana Jarońskiego (3-0, Hells Team Koło/Pretorium Klub Poznań) zapowiada się niezwykle interesująco. Do Gostynia wybiera się spora grupa kibiców z Koła, jednak na większy doping będzie mógł liczyć ulubieniec gostyńskiej publiczności Jędrzej Łapawa. Jak powiedział trener Tomasz Dylak trudno wskazać faworyta. Do walki o pas Jędrzej Łapawa jest przygotowany perfekcyjnie. - Znajduje się w najlepszej formie porównując z wcześniejszymi galami. Walka o pas bardzo go zmobilizowała. Tak naprawdę teraz już odpuszcza, bo przygotowania zaczął wcześnie. Jędrzej był z kadrą Wielkopolski na obozie w Zakopanem i już tam się przygotowywał się kondycyjnie i siłowo. On teraz bardziej dba o regenerację i złapanie świeżości - mówi Tomasz Dylak. 

W karcie wstępnej dojdzie do pojedynków polskich zawodników z reprezentantami Ukrainy, a nie jak wcześniej organizatorzy zapowiadali Białorusi.Karol Łapawa jest w formie. Od mistrzostw Polski jest w treningu. Cały czas dba o szczegóły. Krystian Barski robi niesamowite postępy. Z miesiąca na miesiąc jest coraz lepszy i tylko czekać kiedy będzie powoływany do kadry Polski. Mikołaj Mańka miał okazję walczyć ostatnio z reprezentantem Białorusi. Wygrał walkę. Więc jesteśmy dobrej myśli - mówi trener Tomasz Dylak. 

GSW 14 odbędzie się już w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Wrocławskiej w Gostyniu. Odbędzie się trzynaście walk. W karcie wstępnej dojdzie do pięciu pojedynków bokserskich. W karcie głównej organizatorzy zaplanowali osiem walk (siedem MMA i jedna K1). Gala cieszy się dużym zainteresowaniem. W sprzedaży pozostało kilka biletów do strefy niebieskiej - trybuna stojąca - 35 zł (można je kupić w TEXAS PIZZA - na rynku). Na ważeniu będzie dostępnych kilkadziesiąt biletów do strefy czerwonej - miejsca siedzące wokół klatkoringu - 55 zł. Ważenie odbędzie się w piątek o godzinie 16.30 w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik".

Czytaj także: Klaudia Budasz walczy o medal MŚ

GSW14  

Karta Wstępna
Walka nr 1 Krystian Barski (Sporty Walki Gostyń) - reprezentant Ukrainy
Walka nr 2 Krystian Romel (Sporty Walki Piła) - reprezentant Ukrainy
Walka nr 3  Mikołaj Mańka (Sporty Walki Gostyń) - reprezentant Ukrainy
Walka nr 4 Jakub Kasprzak (Boks Poznań) - reprezentant Ukrainy
Walka nr 5 Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) - reprezentant Ukrainy

Karta Główna
Walka nr 1 Mateusz Garbacz (Kick-Boxing Club Ostrów Wielkopolski) - Bartosz Słomiak (MMA Warriors Leszno) MMA, 70 kg, dystans 2x5 minut plus ew. dogrywka
Walka nr 2 Bartosz Paniączyk (K.O.ZAK Team Leszno) - Krzysztof Podemski (Malinowski Team Żary) K1, 95 kg
Walka nr 3 Marcin Kaczmarek (Sporty Walki Gostyń) - Robert Hałota (Czerwony Smok Poznań). MMA, 75 kg, 2x5 minut plus ewentualna dogrywka
Walka nr 4 Szymon Nadobny (ANKOS MMA Poznań) - Adam Ugorski (Górnik Konin) MMA, 84 kg, 3x5 minut
Walka nr 5 Dagomir Zimmer (3-1, MMA Warriors Leszno) - Arkadiusz Maziakowski (2-1, Contender Kamienna Góra) MMA 84 kg. 3x5 Min.
Walka nr 6 Filip Tomczak (5-1, MMA Devil Poznań) - Jacek Bednorz (3-3, MMA Warriors Zabrze) MMA, 84 kg, 3x5 minut.
Walka nr 7 Łukasz Kopera (6-2, Zenith Vera Fight Club Łódź) - Łukasz Dziudzia Ankos MMA POZNAŃ (1-1) MMA, 77 kg, 3x5 min
Walka nr 8 Jędrzej Łapawa (4-0, ANKOS MMA Poznań/Sporty Walki Gostyń) - Sebastian Jaroński (3-0, Hells Team Koło/Pretorium Klub Poznań) walka o pas federacji GSW, MMA 77 kg, 3x5 min

 

Kto wygra walkę wieczoru GSW14?

Kto wygra walkę wieczoru GSW14?

ankieta dodana 15.11.2017, ilość wszystkich głosów: 44
Jędrzej Łapawa
50%
Sebastian Jaroński
50%
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!