Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Historyczna chwila dla gminy. Tyle jeszcze nigdy nie dostali

› Społeczeństwo ponad rok temu    20.04.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Rządzący gminą mają się z czego cieszyćKrobia. Rządzący gminą mają się z czego cieszyć fot. Bogdan Bujak

Po tygodniach nerwowego oczekiwania, przed kilkoma dniami do Urzędu Miejskiego w Krobi nadeszła informacja dotycząca dofinansowania na rewitalizację miasta. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że była to informacja pozytywna. Gmina znalazła się wśród 21 samorządów, którym władze województwa przyznały środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W przypadku krobskiego samorządu jest to prawie 11 milionów złotych.

– Możemy i nie bójmy się tego powiedzieć - jest to dzisiaj dla nas historyczne wydarzenie. Gmina Krobia znalazła się w elitarnym gronie samorządów i podmiotów w skali województwa wielkopolskiego, jak i naszego kraju. Efekt tego dofinansowania mam nadzieję będzie widoczny przez najbliższe dziesięciolecia, zarówno dla mieszkańców naszego samorządu, jak również dla wszystkich osób, które będą do gminy, miasta przyjeżdżały – oświadczył włodarz podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej na krobskim rynku.

Na rewitalizację centrum miasta i jego okolic samorząd otrzymał około 10 800 000 złotych, przy całkowitej kwocie projektu szacowanej na blisko 17,5 miliona zł. Na całe przedsięwzięcie będzie składało się pięć inwestycji. Projekt rewitalizacji obejmuje:
- przebudowę rynku (m.in. przebudowie nawierzchni dla ruchu pieszego i kołowego, nowe elementy małej architektury oraz zagospodarowanie terenów zielonych)
- przebudowę ciągu ulic: Szkolna, Ogród Ludowy, Prof. Józefa Zwierzyckiego 
oraz Placu Tadeusza Kościuszki
- przebudowa budynku i renowacja Wyspy Kasztelańskiej (m.in. remont elewacji budynku Pałacu Ślubów wraz z zamontowaniem iluminacji świetlnej, montaż windy, zagospodarowanie terenu poprzez budowę kaskady wodnej, montaż elementów małej architektury, wykonanie schodów-tarasu przy fosie, budowa placu zabaw nawiązującego do historii Wyspy, a także wykonanie przepustu w grobli)
- budowa nowego obiektu biblioteczno-kulturalnego „KROB_KULT”, zlokalizowanego na części terenu obecnego boiska Szkoły Podstawowej w Krobi,
- utwardzenie ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż Rowu Krobskiego (zadanie zrealizowane w roku 2018).

Więcej na temat harmonogramu prac, z czego gmina ma zamiar sfinansować wkład własny oraz możliwych utrudnień dla mieszkańców - czytaj w najbliższym wydaniu "Życia Gostynia". 

Sprawdź także: na ile zostałe skazane małżeństwo i były mąż za znęcanie się nad psem

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (9)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ dddd
  ponad rok temu ocena: 50%  9
  Na wizualizacji widać, że na rynku nei zostanie odbudowany pomnik zniszczony przez niemców. W konsultacjach z mieszkańcami była mowa, że będzie to zrobione. Zresztą wtedy pokazywane były zupełnie inne wizualizajce. Coś tu mieszają.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kibic
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  Nie ma ważniejszych rzeczy od rewitalizacji rynku i najbliższych okolicznych uliczek? Chyba wracam do Krobi skoro tam jest tak dobrze...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mik
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  Myślę że w końcu warto by bylo zainwestować w drogi gminne mam na mysli południową część gminy. Tam sie nie da jezdzic od kilku lat i nic sie z tym nie robi. Prosze popatrzeć na inne gminy nawet sąsiadujące jest bardzo duża różnica !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obecna na rynku
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  I to się nazywa ten według p.Czwojdy zrównoważony rozwój Gminy? Miliony w Krobię, Biskupiznę i Pudliszki a reszta ochłapy. Tymczasem poprzednik uważnie przygląda się, czy p.Kubiak kontynuuje jego "testament". Czy da radę p. Kubiak wyzwolić się spod tego nadzoru? No i czy prawdą jest,że wszechobecni radni Olejniczak i Urbański nie mieli nic do powiedzenia "Elce"?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ uuuuuuuuuuuuuuuuu
  ponad rok temu ocena: 50%  5
  okej to jeżeli powstanie planowana od dawna nowa biblioteka po części na boisku przy podstawówce to proszę znaleść Krobiance nową siedzibę a nie działacze,zawodnicy oraz trenerzy klubu nie będą mieli gdzie zrobić jakiejkolwiek imprezy klubowej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ uuuuuuuuuuuuuuuuu
  ponad rok temu ocena: 23%  4
  Stadion postawcie dla naszej Krobianki a nie w pierdoły inwestujecie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Cześć
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Wasza Krobianka ma przerost ambicji. Stadion i siedziba nie są najważniejsze. Niech grają w Pudliszkach. Tam są warunki. Na mecze przychodzi kółka osób a rewitalizacja hest dla wszystkich więc nie widzę problemu.
  ~ Pol
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  Stadion jest w pudliszkach. Pokaz mi gmine wielkosci krobi w ktorej jest wiecej niz jeden stadion.
  ~ III liga...
  ponad rok temu ocena: 43%  1
  Przecież Krobianka może korzystać z kilku obiektów w gminie - np. z boisk w Krobi i Chwalkowie czy stadionu w Pudliszkach. Nie wiem czy chce grać w Chwalkowie lub Pudliszkach, ale sądząc chociażby po Twoim komentarzu powątpiewam w to. No, ale to już raczej problem Krobianki. Każdy chciałby mieć swoje Wembley, ale nie zawsze jest to możliwe "tu i teraz". A jeżeli dla Ciebie nowa i funkcjonalna biblioteka, przebudowane ulice czy estetyczne planty to pierdoły, to tylko "pogratulować" priorytetów...