Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Hiszpanie integrowali się do nocy

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    21.07.2016
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Pielgrzymi z Hiszpanii podróżujący na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa zawitali do parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Krobi i gminy KrobiaKrobia. Pielgrzymi z Hiszpanii podróżujący na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa zawitali do parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Krobi i gminy Krobia fot. Bogdan Bujak

Już w środę, ponad 100 hiszpańskich pielgrzymów pochodzących z Madrytu zawitało do parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Krobi i na teren krobskiego samorządu, aby tutaj spędzić czas, jaki pozostał im do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Pielgrzymujący przybyli na wieczorną mszę świętą w miejscowym kościele św. Mikołaja, którą odprawili wspólnie polscy i hiszpańscy księża. Gości powitali także burmistrz Krobi Sebastian Czwojda oraz przewodniczący rady miejskiej Łukasz Kubiak.

Po liturgii zebrani poszli do ogrodów przy plebanii, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne wiernych z Hiszpanii, wolontariuszy ŚDM, księży oraz osób, które będą gościły przyjezdnych przez kilka dni.

- Trudno było pielgrzymów skłonić, aby poszli do łóżek i trochę wypoczęli. Wspólnie jednoczyli się, aż do godziny 11.00 - mówił ksiądz Przemek, wikariusz z parafii św. Mikołaja w Krobi.

O tym, w jaki sposób pielgrzymi z kraju leżącego na Półwyspie Iberyjskim spędzą kolejne dni, gdzie smakowali regionalnych potraw i jaki biskup odwiedził wiernych jadących na Światowe Dni Młodzieży - czytaj w najbliższym wydaniu "Życia Gostynia".

Dowiedz się także: co robili Boliwijczycy w klasztorze i jak Kanadyjczyków przywitała Fara?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 500+
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Dobre! Cytuję: Wspólnie jednoczyli się do 11.00. To już wiadomo, co to było za zjednaczanie się przez całą noc aż do przedpołudnia. Dosłowne.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bimbo
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  nic dodać nic ująć, w koncu potrzeba nowych katolików