Huśtawka Piasta

Huśtawka Piasta - Zdjęcie główne

Dwa spotkania w bieżącym tygodniu rozegrali piłkarze Piasat Poniec. W środę zespół Jerzego Radojewskiego zdobył pierwsze punkty w sezonie. Piast pokonał Pogoń Śmigiel 3 : 2. Goście doskonale rozpoczęli to spotkanie. Po kwadransie gry prowadzili 2 : 0. W 54. minucie przyjezdnych na trzybramkowe prowadzenie wyprowadził Krzysztof Karch. Pogoń zdołała zdobyć dwie bramki i złapać kontakt z Piastem. Goście utrzymali jednobramkową przewagę i po gwizdku kończącym spotkanie cieszyli się z pierwszej wygranej w piątej lidze.
W sobotę drużyna Jerzego Radojewskiego podejmowała Orkana Chorzemin. Gospodarze nieźle rozpoczęli to spotkanie, jednak to goście w 19. minucie objęli prowadzenie. Mateusz Chudziak skapitulował jeszcze trzy raz w tym spotkaniu. Gospodarze pomimo kilku sytuacji bramkowych zdołali tylko "uratować honor". W 90. minucie rzut karny wykorzystał Jędrzej Wydmuch. - Myśleliśmy, że powalczymy o kolejne punkty. Na naszą porażkę złożyło się kilka elementów. Jednym z nich była nieobecność Karcha i Walczaka. W beznadziejnej dyspozycji zdrowotnej był nasz młodzieżowiec. Myślę, że zapłaciliśmy też cenę na środowe spotkanie w Śmiglu. Jesteśmy na huśtawce. W środę zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Coś dobrego uczyniliśmy. Zespół bardzo dobrze funkcjonował. Dzisiaj natomiast zawodziliśmy w najprostszych sytuacjach - podsumował trener Piasta Poniec Jerzy Radojewski.

Pogoń Śmigiel – Piast Poniec 2 : 3 (0 : 2)
0 : 1 – Marcin Dawidziak (13’)
0 : 2 – Krzysztof Karch (15’)
0 : 3 – Krzysztof Karch (54’)
1 : 3 – Arkadiusz Dominiak (72’)
2 : 3 – Damian Wieczorek (77’)
Piast: Chudziak – Ramota, Klimasz, Lokś, Siniecki, Walczak (85’ Cheba), Dorociak (65’ Wydmuch), Dawidziak, Stachowiak (80’ Piaszczyński), Gendera, Karch (89’ Janowicz)

Piast Poniec - Orkan Chorzemin 1 : 4 (0 : 2)