Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Hymn i flaga - dołączyli do ogólnopolskiej akcji

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    8.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostynu przystąpiła do akcji MEN Gostyń. Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostynu przystąpiła do akcji MEN "Szkoła do hymnu" fot. fotomontaż M. Mostowy/A. Fajczyk

Cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” zabrzmiały dziś na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu. Ta placówka znalazła się w grupie ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i innych instytucji oświatowych, które zgłosiły się do udziału w tegorocznej akcji „Szkoła do hymnu”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Polegała ona na tym, że uczniowie i nauczyciele w piątek 8 listopada, wspólnie, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy.

Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy przygotowanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. W tym roku na apel odpowiedziały prawie 4 miliony uczniów i prawie 400 tys. nauczycieli z całej Polski.

W gostyńskiej „trójce” w piątek jedni uczniowie ubrani byli na biało, inni na czerwono. Około godz. 11.00 odbył się capstrzyk, na którym przypomniano historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Nawiązano też do postaci Józefa Piłsudskiego i przybliżono, w jakich okolicznościach powstał „Mazurek Dąbrowskiego”. Później zabrzmiały 4 zwrotki hymnu państwowego w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Treść utworu była przypominana na przerwach przed akcją. 

Po odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" dzieci ubrane w stroje w barwach narodowych, ustawiły się do zdjęcia tak, aby powstała flaga Polski.

O przeglądzie polskich piosenek w Borku Wlkp. - KLIK

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kaśka
  6 miesięcy temu 2
  Super ! Brawa dla szkoły, nauczycieli i dzieciaków !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkanie
  6 miesięcy temu 1
  I bardzo ładnie. Każda szkoła na polskiej ziemi ma obowiązek krzewić wartości patriotyczne. Zapewne w pozostałych również będzie świętowane "Święto Odzyskania Niepodległości" w różny sposób. Brawo dla SP 3 w Gostyniu. Jeszcze Polska nie zginęła....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji