Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

II tura wyborów. Pracują już od siódmej rano. Otwarte bez problemów?

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    12.07.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Lokale wyborcze zostały otwarte punktualnieGostyń. Lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie fot. A. Fajczyk

Trwa II tura wyborów prezydenta RP. Wybieramy głowę państwa z dwóch podanych na liście kandydatów. To osoby z największą ilością głosów z I tury. Prezydentem Polski zostanie ten, który otrzyma więcej głosów niż drugi kandydat na liście wyborczej.

R E K L A M ABolsius

Lokale wyborcze w powiecie gostyńskim - a mamy ich w sumie 58 - (podobnie, jak w całej Polsce) zostały otwarte o godz. 7.00. Głosować można do godz. 21.00.

- Lokale zostały otwarte bez problemów. Pracujemy od godziny 7. rano - zapewnia Joanna Neczyńska, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lesznie.

- Składy osobowe komisji są takie same, jak w I turze wyborów. W niektórych lokalach mogła zmniejszyć się ilość członków komisji, ale to sa pojedyncze przypadki - dodaje.
 

Dyrektor leszczyńskiej delegatury przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 8 lipca osoby niepełnosprawne, osoby w wieku pow. 60 lat oraz kobiety w ciąży, a także wyborcy, którzy przyjdą do lokalu z dziećmi do lat 3 mają pierwszeństwo w głosowaniu - wchodzą do lokalu bez kolejki.

Do czasu zamknięcia lokali obowiązuje cisza wyborcza.

Osoba z czynnym prawem wyborczym, idąc do lokalu, powinna wziąć ze sobą dokument tożsamości. Z powodu pandemii koronawirusa wciąż obowiązują specjalne zasady sanitarne. Należy zakryć usta i nos, najlepiej zabrać ze sobą własny długopis i rękawiczki ochronne.

Czytajcie nasze kolejne informacje na temat wyborów

[AKTUALIZACJA godz. 10.15]

Jak informują przewodniczący niektórych komisji wyborczych, pracujących na terenie Gostynia, mieszkańcy uprawnieni do głosowania czekali przed lokalami już przed godz. 7.00. Tak było np. przed budynkiem ZSZ w Gostyniu, gdzie mieszczą sie dwa lokale wyborcze - nr 13 i 14. W gostyńskim lokalu nr 13 w I turze wyborów prezydenckich odnotowano najwyższą frekwencję w powiecie gostyńskim. Czyżby podczas dzisiejszego święta demokracji mieszkańcy Pożegowa również się zmobilizowali???

W lokalach jest też realizowana zasada "pierwszeństwa w głosowaniu".

Gostyńska policja również nie otrzymała sygnałow o żadnych, niezgodnych z prawem incydentach związanych z wyborami (np. złamaniu ciszy wyborczej czy członkach komisji pod wpływem alkoholu). - Mamy totalny spokój - powiedział przed południem Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy KPP w Gostyniu. 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!