Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ile za pobyt dziecka w żłobku? Czy dziecko będzie obecne, czy nie...

› Społeczeństwo 2 dni temu 10:09    22.11.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Na poddaszu budynku szkoły muzycznej przy ul. Strzeleckiej trwa remont pomieszczeń, które od 2021 roku będą wykorzystywane jako siedziba żłobkaGostyń. Na poddaszu budynku szkoły muzycznej przy ul. Strzeleckiej trwa remont pomieszczeń, które od 2021 roku będą wykorzystywane jako siedziba żłobka fot. A. Fajczyk

Gostyńscy radni, podejmując stosowną uchwałę, ustalili odpłatność za pobyt dzieci w żłobku - pierwszej tego typu publicznej placówce oświatowej w gminie, która ma zacząć funkcjonować od lutego 2021 r. Według decyzji rajców rodzice, którzy zechcą oddać dzieci do gostyńskiego żłobka, będą płacić miesięcznie 130 zł.

R E K L A M ABolsius Podstrona

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, opłata została ustalona w wyniku analizy sytuacji żłobka: liczby dzieci, godzin otwarcia, czasu pobytu oraz kosztów funkcjonowania placówki, po uwzględnieniu dofinansowania, jakie gmina otrzymała w ramach rządowego programu „Maluch+” oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO 2014+).

- Możemy się zastanowić dlaczego tak mało, albo i tak dużo. Pamiętajmy, że są 2 rzeczy związane z powstaniem żłobka - kwota ta została określona już na etapie pisania projektu, a druga rzecz - przede wszystkim intencja tego projektu unijnego jest taka, aby wprowadzić na rynek jak najwięcej osób pracujących. Zatem gmina też zmierza stworzyć taką przestrzeń, aby rodzice wrócili do pracy i w jak najmniejszym stopniu pokrywali koszty związane z utrzymaniem dziecka - wyjaśniała radnym Aldona Grześkowiak, naczelnik wydziału oświaty w gostyńskim magistracie.

Podczas posiedzenia komisji stałych naczelnik przekonywała, że miesięczna opłata pozwoli zapewnić dziecku opiekę w warunkach bytowych, zbliżonych do warunków domowych, zagwarantować właściwą opiekę pielęgnacyjną oraz edukacyjną.

- Opłata gwarantuje prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych, edukacyjnych dla dzieci i - co najistotniejsze - w tym są również koszty wyżywienia dziecka - mówiła Aldona Grześkowiak.

W przypadku nieobecności dziecka w żłobku opłata pozostaje stała. Rodzice powinni być świadomi, że nie ma mowy - jak często są przyzwyczajeni - że jakiekolwiek koszty związane z nieobecnością dziecka będą odliczane.

- Czy dziecko jest obecne w żłobku czy nie, czy korzysta z wyżywienia, czy też nie rodzic powinien uiścić miesięczną opłatę - wyjaśniała Aldona Grześkowiak.

Kiedy zakończenie przebudowy poddasza w szkole muzycznej przy ul. Strzeleckiej, gdzie ma mieścić się żłobek? Jak zaplanowano rekrutację? Czytaj w najbliższym numerze „Życia Gostynia”

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ do SLD
wczoraj 13:38 ocena: 80%  5
- Komputer dla każdego dziecka to lżejszy tornister, ale przede wszystkim krok w przyszłość - z artkułu pt. Program edukacyjny SLD: Komputer dla każdego ucznia Data publikacji: 01.09.2011, Newsweek. Trzeba pisać do burmistrza aby realizował program wyborczy SLD w miejscowości gdzie mieszkańcy zaufali temu kandydatowi z Lewicy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Komisarza.
2 dni temu 16:53 ocena: 60%  4
Powinno być za darmo skoro rządzi w Ratuszu członek SLD. Partia ta obiecała podczas kampanii wyborczej w 2011 do parlamentu że jeśli wygrają to wprowadzą darmowy internet dla wszystkich, laptopy za darmo dla uczniów, darmowe żłobki itd. Dlaczego skoro w Gostyniu jest burmistrz z SLD to nie chce realizować programu który był deklarowany przez jego partię? Nie zna on programu swojej własnej partii SLD?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
2 dni temu 15:56 ocena: 45%  3
Jak za darmo powinni kontrolować ceny prywacizny w gostyniu właściciele dostają dofinansowanie z miasta a i tak przedszkole i żłobek 500 zł kosztuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K....M....
2 dni temu ocena: 100%  2
Wiadomo już kto będzie dyrektorem tego żłobka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dziadek
2 dni temu ocena: 100%  1
Już dawno wiadomo nawet przed konkursem