Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Imieniny Świętych. Była wielka moc!

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    31.10.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 2 ocen 6 / 83%
A A A
Gostyń. Holy WinsGostyń. Holy Wins fot. I. Skorzybót

Radośnie, wesoło i z modlitwą - tak wyglądał tegoroczny Pochód Wszystkich Świętych.

Już po raz szósty z gostyńskiej fary na Świętą Górę wyruszyły dzieci, młodzież, dorośli, dziadkowie, księża i siostry zakonne, służba liturgiczna. Wspólnie pielgrzymowano w strojach swoich świętych patronów i z relikwiami świętych.

W farze uczestników przywitał ksiądz proboszcz Krzysztof Młynarczyk. Pielgrzymi wysłuchali Ewangelii.

 

- W której Pan Jezus mówi do czego mamy porównać to, co my teraz tutaj tworzymy, kim tu jesteśmy. Ziarno gorczycy, jest mniejsze, niż ziarno maku. Pan Jezus powiedział, że w takim jednym małym ziarnku jest ukryta wielka moc - wystarczy, że jest wrzucone w ziemię, w odpowiednich warunkach wyrasta na wielki krzew - mówił ksiądz proboszcz.

 

Zwrócił uwagę na relikwie świętych zebrane przy ołtarzu.

- Jutro mają oni imieniny - Wszystkich Świętych. My na Świętą Górę nie idziemy sami - idziemy z nimi. To byli prawdziwi ludzie z ciała, kości i krwi, którzy szli przed nami. Razem z nimi idziemy w tę wieczorną godzinę. Idziemy do Matki Bożej. To jest na zewnątrz, a to co jest w nas samych - mamy piękne imiona, pięknych patronów, których wybrali nam rodzice, a z bierzmowania sami sobie wybraliśmy. Oni nam w życiu towarzyszą i to jest piękne. Dzisiaj tym się tym wszystkim cieszymy. Ale mamy być do nich podobni. Wystarczy jeden dobry uczynek, jeden uśmiech, jedno dobre słowo, dobry gest, a świat wokół nas się zmienia i wtedy zło staje się bezradne, musi ustąpić - mówił ks. proboszcz Krzysztof Młynarczyk.

W pielgrzymce niesiono między innymi relikwie: Krzyża Świętego, bł. Edmunda Bojanowskiego, św. Jana Pawła II, dzieci fatimskich, św. Filipa Neri. Przed cmentarzem odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia. W bazylice świętogórskiej odprawiono mszę św. i uczczono relikwie.

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Maestro
  ponad rok temu ocena: 33%  2
  Biedne dzieci. Amen
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Magda
  ponad rok temu ocena: 67%  1
  Niech Wam Bóg błogosławi za takie inicjatywy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji