Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Inauguracja V ligi. Głos mają trenerzy

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 9 miesięcy temu    9.08.2019
Sławomir Hajduk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Inauguracja V ligiInauguracja V ligi fot. M. Mostowy

W sobotę rusza sezon 2019/2020 w V lidze. W na tym poziomie rozgrywek będą występowały cztery zespoły z powiatu gostyńskiego. Już w pierwszej kolejce dojdzie do pojedynku derbowego w Krobi. Pinsel-Peter Krobianka podejmować będzie Kanię Gostyń i mimo okresu wakacyjnego należy spodziewać się dobrej frekwencji na tym spotkaniu. Pozostałe nasze zespoły będą walczyły o punkty na wyjazdach. Beniaminek z Pogorzeli jedzie do Chorzemina po pierwsze punkty, natomiast Korona będzie rywalizować z Pogonią Śmigiel. Zapytaliśmy trenerów, jakie mają cele do osiągnięcia w pierwszym spotkaniu oraz czego można spodziewać się po prowadzonych przez nich zespołach w sezonie 2019/2020. 

Dariusz Wiśniewicz - Pinsel-Peter Krobianka Krobia
Początek sezonu jest zawsze wielką niewiadomą. Pierwsze kilka kolejek pokaże, jakie drużyny mają cele. Wykonaliśmy dużo pracy w okresie przygotowawczym, jednak zobaczymy, czy to nad czym pracowaliśmy, zadziała  w meczach o punkty. W ostatnim tygodniu skupiliśmy się na grze defensywnej. Powtarzaliśmy pewne elementy, które gdzieś tam pouciekały. W ostatnim sparingu dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, jednak w spotkaniu z Kanią może to się zmienić. O wyniku mogą zdecydować błędy indywidualne lub taktyczne jednej czy drugiej strony. Mam nadzieję, że sobotnie spotkanie będzie ciekawe dla kibiców, bo to jest bardzo ważne. 

Tydzień przed ligą Pinsel-Peter Krobianka traci cztery gole.

Grzegorz Wosiak Kania Gostyń
Inauguracja ligi to zawsze jest jakaś niewiadoma. Przerwa w rozgrywkach, zmiany w składach powodują, że trudno jest stwierdzić o sile poszczególnych zespołów. W naszej drużynie też zaszło kilka zmian i okaże się czy nowi zawodnicy odpowiednio wkomponują się do składu. W Krobi czeka nas trudne zadanie. Skład gospodarzy prawie nie uległ zmianie w porównaniu z ubiegłym sezonem, co może świadczyć o tym, że Krobianka będzie szybko chciała powrócić do 4 ligi. Dodatkowo mecz rozgrywany jest w Krobi, gdzie zawsze gra się ciężko. Jednak jako trener wierzę w swój zespół i będziemy robić wszystko, aby zdobyć punkty.

Skromne zwycięstwo Kani w ostatnim sparingu.

Grzegorz Posikata Korona Piaski
Jedziemy do Śmigla po trzy punkty. Wiem, co mam. Na pewno nie będzie łatwo, ale cel mamy jasno określony. Nie wiem, jakie zmiany zaszły w składzie Pogoni, jednak patrząc na wyniki z poprzedniego sezonu, nie jest to raczej przeciwnik z górnej półki. W każdym meczu interesują nas trzy punkty i z takim założeniem wyjdziemy jutro na plac gry. Uważam, że naszym problemem w sezonie może okazać się wąska kadra. Kartki, kontuzje, sprawy prywatne i może pojawić się problem z poskładaniem tego wszystkiego po kilku kolejkach. Obym się mylił. 

Dobry wynik na koniec przygotowań.

Michał Roszak Agro-Tom Lew Pogorzela
Okres przygotowawczy do łatwych nie należał, ale podobnie pewnie było w innych zespołach. Na sparingach nie było wysokiej frekwencji. Doszło kilku zawodników i cały czas się zgrywamy. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej wyglądała nasza gra. W spotkaniu z Orkanem Chorzemin oczekuje od zespołu dobrej gry. Po sparingach wiem, że zaangażowania na pewno nie zabraknie. Myślę, że będzie dobrze. Jedziemy na to spotkanie bojowo nastawieni, jednak z szacunkiem podejdziemy do przeciwnika. Gramy w nowej lidze z przeciwnikami, z którymi wcześniej się nie rywalizowaliśmy, dlatego tym bardziej początek sezonu jest niewiadomą.

Agro-Tom Lew wygrywa na koniec.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kibic
9 miesięcy temu 1
I tylko Kania, Kania MKS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji