Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Inspiracje kolorystyczne wnętrz

› Dom ponad rok temu    30.04.2019
Artykuł partnera
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Aranżacja wnętrza jest bardzo wymagającym oraz pracochłonnym zadaniem, który łączy w sobie wiele elementów. Wybór mebli lub właściwego wyposażenia dedykowanego każdemu z pomieszczeń, jest niezwykle istotny aby funkcjonalność integrowała się ze stylem i odpowiadała każdemu domownikowi.

Należy jednak pamiętać, że najważniejszym z elementów jest kolorystyka wnętrz, która odgrywa ogromną rolę zarówno w kwestii wyglądu mieszkania jak i samopoczucia jej mieszkańców. To od tego zależy jaki charakter będzie miało całe mieszkanie.

Biel ma znaczenie

Należy pamiętać, że każda barwa ma swoje właściwości, które będą oddziaływać na przebywających w jej pobliżu osoby. Właściwie dobrana kolorystyka to sposób na perfekcyjną aranżację, którą uzupełniają meble i dodatki w właściwej dla domowników stylistyce. Pierwszym i zarazem najbardziej uniwersalnym kolorem jest biel, która trafnie wykorzystana potrafi sprawić, że każde wnętrze nabierze wrażenia czystości i porządku. Należy jednak umiejętnie łączyć różne odcienie tego koloru aby uniknąć częstego błędu, czyli poczucia sterylnej klinicznej przestrzeni. Jednak poprawne połączenie bieli w różnych tonacjach sprawi, że każde wnętrze nabierze nowoczesnego charakteru i stanie się wizualnie większe.

Kolorowe tło

Gdy pragniemy aby nasze mieszkanie stało się bardziej eleganckim miejscem, idealnym pomysłem będzie wykorzystanie jednego mocnego akcentu kolorystycznego w ciemnym i głębokim kolorze takim jak granat czy butelkowa zieleń. Taki odcień powinien jednak znaleźć się na jednej ze ścian aby nie przytłoczyć wnętrza i nie stworzyć wrażenia groty. Nie każdy intensywny kolor nadaje się do tego zabiegu. Czerwień czy fiolet z biegiem czasu mogą przyprawiać o ból głowy i rozdrażnienie, dlatego warto postawić na bardziej stonowane głębokie odcienie, które nie opatrzą się domownikom. Kolejnym ciekawym pomysłem jest stworzenie tła z kolorów stonowanych i mało wyrazistych takich jak szarość czy pastele. W takim wypadku, to akcenty kolorystyczne na meblach zagrają pierwszą rolę. Odpowiednio stonowane ściany są znakomitą bazą, na której wyraziste obicia będą tworzyły designerski klimat. Podobnym zabiegiem jest gra wzorami, które powtarzają się w różnych częściach domu. Obicie poduszek w salonie, czy element dekoracyjny na zasłonach w sypialni o takim samym odcieniu, sprawi że wnętrza będą zintegrowane.

Podsumowanie

Szukając inspiracji do aranżacji wnętrz, warto odwiedzić blogi o projektowaniu domu, w których pojawiają się wskazówki jak poprawnie wykorzystać paletę kolorów aby uzyskać odpowiednie efekty. Chcąc aby dom stał się jedną całością warto powtarzać akcenty kolorystyczne, które sprawią, że wnętrza wizualnie będą przemyślaną aranżacją mającą element wspólny. Bardzo łatwym sposobem na ożywienie nudnego pomieszczenia jest zastosowanie wielobarwnej tapety, która będzie pełniła dwie funkcje, dekoracyjną oraz ozdobną, zupełnie tak jak obraz. Ta metoda idealnie pasuje do pomieszczeń, w których reszta ścian jest w jasnych odcieniach bieli. Natomiast jeden element kolorystyczny, wykorzystany w akcesoriach, stanie się punktem centralnym wnętrza i skupi uwagę gości. Kolor to niezbędny element, który łączy oraz podkreśla uniwersalność każdego wnętrza.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ALicjaG
9 miesięcy temu 1
Jak powinien wyglądać profesjonalny salon fryzjerski? Czy powinien być wyposażony w ten sposób- [...] ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji