Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Inwestycja droższa o 660 000. Będą budować

› Aktualności ponad rok temu    3.08.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Pudliszki. Modernizacja drogiPudliszki. Modernizacja drogi

Modernizacja drogi powiatowej Pudliszki – Karzec wraz z budową ścieżki rowerowej będzie realizowana.

Taką decyzję podjął zarząd powiatu gostyńskiego po tym, jak po przeprowadzonym przetargu okazało się, że inwestycja kosztować będzie o 660 tysięcy złotych więcej niż zabezpieczono w budżecie.

Przypomnijmy, powiat gostyński wspólnie z gminą Krobia przeznaczył pierwotnie na przedsięwzięcie łącznie 1 500 000 zł – po 750 000 zł każda ze stron.

W ramach zadania przebudowane będą dwa obiekty mostowe. Na dojazdach do nich poszerzona zostanie istniejąca jezdnia do 6,5 m, pobudowane będą elementy bezpieczeństwa ruchu oraz wykonane oznakowanie poziome. W ramach infrastruktury towarzyszącej powstanie ścieżka pieszo-rowerowa na długości 1,8 km od ulicy Ponieckiej w Pudliszkach do miejscowości Karzec - skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Rokosowa. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Z budżetu państwa na tę inwestycję przeznaczono 1 251 800,00 zł.

Po przeprowadzeniu procedury przetargowej okazało się, że najtańsza oferta przewyższa o 660 tys. złotych kwotę, którą zaplanowano. Zarząd powiatu jeszcze w lipcu podjął decyzję o dołożeniu pieniędzy na tę inwestycję i dokonał stosownych zmian w budżecie.

O współpracy przy budowie drogi i ścieżki rowerowej rozmawiano podczas spotkania samorządowców z powiatu gostyńskiego i gminy Krobia. Gmina również jest zainteresowana przeprowadzeniem tej inwestycji. Realizując dotychczasową zasadę współpracy, uzgodniono, że burmistrz przedstawi Radzie Miejskiej w Krobi propozycję udzielenia pomocy finansowej przez gminę w kwocie 330 000,00 zł w sierpniu, z uwzględnieniem dotychczasowych praktyk w zakresie wspólnego finansowania inwestycji na drogach powiatowych.

 

Wybieramy dziewczynę i chłopaka TUTAJ
 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bzyk
ponad rok temu ocena: 100%  1
Każdy metr wyremontowanej drogi i nowej ścieżki rowerowej cieszy. Może dożyję czasów kiedy będzie można ścieżkami objechać Powiat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji