Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jak otrzymać najlepsze warunki przy staraniu się o pożyczkę ratalną

› Gospodarka 10 miesięcy temu    30.07.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Promocje, darmowa pożyczka online, negocjacje z placówką finansową – są różne sposoby na to, aby powalczyć o korzystniejsze warunki pozyskania dodatkowych, potrzebnych nam środków. Warto więc wziąć pod uwagę różne opcje i powalczyć o pożyczkę na jak najlepszych warunkach spłaty.

 

Choć pożyczka ratalna jest w zasadzie produktem finansowym dostępnym dla każdego, to jednak nie warto brać „pierwszej lepszej”. Poszczególne oferty różnych placówek finansowych mogą się od siebie bardzo różnić. Dlatego najlepiej znaleźć chwilę i je porównać. Przyda się do tego porównywarka online – dzięki niej możemy przejrzeć zestawienie aktualnych propozycji. Wybór ostatecznej opierać się powinien na przeanalizowaniu kilku ważnych parametrów, które wpływają na ich atrakcyjność.

 

Na co, ile i za ile?

Punktem wyjścia do dopasowania najlepszej opcji pożyczkowej jest kwota, jakiej potrzebujemy. Uzależniona ona będzie od tego, na co chcemy przeznaczyć te środki. Czy będzie to leczenie, remont mieszkania, czy może wyjazd? Wysokość pożyczki ratalnej online będzie miała z kolei przełożenie m.in. na jej oprocentowanie.

 

Kolejną rzeczą, jaką trzeba dobrze przemyśleć, jest to, czy nasz budżet udźwignie spłatę zobowiązania, jakie chcemy na siebie przyjąć. Jeśli odpowiedź brzmi „tak” – to na jaką realnie sumę możemy sobie pozwolić. Tu z kolei cenną podpowiedzią będzie przeanalizowanie naszego dochodu oraz stałych wydatków.

 

– Na koszty, z którymi trzeba się liczyć przy rozpatrywaniu pożyczki online, składają się zarówno odsetki, jak i prowizje. Innym wskaźnikiem jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Śledząc oferty różnych placówek, można zauważyć, że waha się ono na poziomie od kilku procent do nawet kilku tysięcy procent. RRSO podawane jest zawsze w ujęciu rocznym, a im jest niższe, tym korzystniej dla klienta – podpowiada ekspert firmy hapipożyczki, która specjalizuje się w pożyczkach na raty.

 

To, jaki będzie ten współczynnik, można sprawdzić na stronie pożyczkodawcy, podobnie jak inne koszty, które trzeba doliczyć. Dostępne kalkulatory umożliwiają przeliczenie nie tylko wysokości raty, ale także wszystkich opłat, RRSO oraz dobrać okres spłaty.

 

Przejdźmy do negocjacji

Mimo że dostępność ofert placówek pozabankowych, a także rozpiętość kwot, okresów spłaty i ich kosztów jest bardzo duża, to z firmami pożyczkowymi można spróbować podjąć negocjacje. Jednak trzeba pamiętać o tym, że chęć uzyskania lepszych warunków powinna być w jakiś zasadny sposób umotywowana. Dobrym przykładem może być nawiązanie do wieloletniej współpracy między nami a placówką bądź terminowe spłaty wcześniejszych zobowiązań.

Na naszą korzyść będzie przemawiać także ogólna pozytywna historia zobowiązań oraz wysoka zdolność kredytowa. Biorąc pod uwagę konkurencyjność, jest duża szansa na to, że żadna firma nie będzie chciała zbyt łatwo stracić klienta. Oznacza to, że może ona podjąć negocjacje – i zapewnić nam lepsze warunki.

 

Uwaga – darmowa pożyczka online!

Dla uzyskania pożyczki online w korzystniejszej formie warto także śledzić różnego rodzaju promocje, zwłaszcza przedświąteczne – w tym możliwość wzięcia darmowej pożyczki. Taka oferta zazwyczaj jest przypisana osobom, które po raz pierwszych biorą na siebie tego typu zobowiązanie. Jest nieoprocentowanym i pozbawionym odsetek finansowaniem. W praktyce oznacza to, że jeśli pożyczamy np. 1000 zł, to tyle samo oddajemy po zakończeniu umowy. Te preferencyjne zasady obowiązują jednak tylko do chwili terminowego zwrotu. Opóźnienie w spłacie darmowej pożyczki online może skutkować tym, że placówka finansowa przestanie być bezpłatna.

 

Poza tym, nawet jeśli potrzebujemy pożyczki szybko, to powinniśmy znaleźć chwilę na to, aby porównać różne propozycje online. Najlepszymi warunkami będą te, które przede wszystkim wiążą się z jak najmniejszym dla nas obciążeniem finansowym. Pamiętajmy o tym, że przy wyborze wariantu dodatkowego zobowiązania finansowego powinnyśmy mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić pożyczkę. Dzięki opcji ratalnej możemy bez problemu dopasować indywidualnie wysokość miesięcznego obciążenia. To oczywiście będzie przekładało się na okres spłaty.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!