Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Jak śmieci, to bałagan. Gdzie można dostać worki na odpady segregowane?

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    4.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 36 ocen 0 / 0%
A A A
Worki do segregacji odpadów komunalnych, w których powinni gromadzić smieci mieszkańcy gmin, należących do KZGRLWorki do segregacji odpadów komunalnych, w których powinni gromadzić smieci mieszkańcy gmin, należących do KZGRL fot. KZGRL

- Piszę do państwa, gdyż do KZGRL nie można się dodzwonić od tygodnia, a na maila odpowiedzi nie otrzymałam do dzisiaj. Dlaczego rodziny, które dotąd nie segregowały śmieci nie otrzymały worków, żeby od nowego roku, zgodnie z przepisami segregować? Skąd mamy wziąć worki? - to najczęściej zadawane pytania od naszych Czytelników.

Pytają dzwoniąc do redakcji gostynska.pl, pisząc maile. Z kolei Internauci drążą ten wątek w komentarzach pod wcześniejszymi artykułami, dotyczącymi gospodarki odpadami komunalnymi TUTAJ CZYTAJ o NOWYCH HARMONOGRAMACH, a TU PISALIŚMY o ZASADACH SEGREGACJI.

Eugeniusz Karpiński, szef KZGRL zakłada, że problem z workami ma tylko niewielka część mieszkańców.

- Dotyczy to osób, które do tej pory nie segregowały odpadów komunalnych. To było tylko kilka procent w gminach, należących do KZGRL. Część z nich zaopatrzyła się w worki czy to w przedsiębiorstwie, które odbiera śmieci, czy w KZGRL - powiedział.
 

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego poinformował na swojej stronie internetowej, że worki na odpady segregowane dla mieszkańców dostępne są w siedzibach firm, które na terenie danej gminy odbierają odpady komunalne (patrz ramka pod artykułem), a także w siedzibie KZGRL. Worki można również otrzymać od załóg śmieciarek.

- Gdyby się nie udało, można ten pierwszy raz wystawić segregowane odpady w innych workach, zakupionych w markecie, ale w odpowiednich kolorach. Mam zapewnienie, że podczas następnego odbioru segregowanych odpadów, worki będą zostawiane także w tych nieruchomościach, które do tej pory nie segregowały. Odpady wystawione w czarnych workach będą uznane za zmieszane - wyjaśnia Eugeniusz Karpiński.
 

Zatem podsumowując - podczas pierwszej zbiórki odpadów segregowanych w 2020 r. właściciel posesji może wystawić posegregowane odpady we własnych workach (najlepiej w kolorach odpowiednich do frakcji odpadów).

Powinny być jednak tak oznaczone, aby osoby odbierające odpady nie miały wątpliwości, co się w nich znajduje (np. podpisane, w przezroczystych workach). Wówczas pracownicy odbierający odpady pozostawią tam kolorowe worki do segregacji, właściwe dla KZGRL.

Worki będą także dostarczane bezpośrednio do nieruchomości przez pracowników firm, odbierających odpady podczas najbliższych zbiórek odpadów segregowanych.

 

- Mieszkańcy, którzy nie mogliby się - w ostateczności - w żaden sposób zaopatrzyć w worki, nawet jak oddadzą odpady zmieszane, to w pierwszym miesiącu - ale tylko w pierwszym - my nie będziemy wyciągać od nich konsekwencji - dodaje szef KZGRL.

 

Worki na odpady segregowane powinny być dostępne także na PSZOK-ach. Mamy informacje od mieszkańców, że jednak nie na wszystkich tego typu punktach pracownicy chcą je wydawać. - Jestem zaskoczony, bo powinny być wydawane - mówi Eugeniusz Karpiński.

Jedna z Czytelniczek pyta: Dlaczego wystawiając na przykład 6 worków żółtych z plastikami dostaję tylko trzy lub cztery worki puste? Z KZGRL otrzymaliśmy odpowiedź: Mieszkańcy mają jak najbardziej prawo ubiegać się o worki - o większą ilość - od załogi śmieciarki, która przyjeżdża na ich posesję.


Siedziby/oddziały firm, które na terenie danej gminy KZGRL odbierają odpady komunalne:

Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.

ul. Saperska 23

64-100 Leszno

Tel: 65 529 90 96

 

REMONDIS Sanitech Poznań Sp. z o.o. - Oddział Kościan

ul. Łąkowa 5

64-000 Kościan

Tel: 65 511 44 80

 

„ZGO-NOVA” Sp. z o.o.

BAZA Gostyń

ul. Nad Kanią 107

63-800 Gostyń

Tel: 533 320 869

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (36)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pies
4 miesiące temu ocena: 100%  36
a psie odchody do jakich? ... bio czy zmieszane... Całkiem poważnie pytam?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
4 miesiące temu 35
Zastanawiam się jak worki są zostawiane. Przy ostatniej zbiórce wystawiłem worki z plastikiem i szkłem. I tylko takie mi zostawili. A reszta odpadów w co? Najpierw powinni ekipy zbierające przeszkolic, potem ludzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
4 miesiące temu ocena: 100%  34
Ludzie wy ale pi..y jesteście .Pokolenie patalachow i nieudaczników, czy naprawdę jest tak ciężko śmieci posegregowac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czas spłaty.
4 miesiące temu ocena: 22%  33
W całym kraju podwyżki. Państwo PIS i efekty podnoszenia podatków (również tych śmieciowych), energii , płacy minimalnej. Ale dostajecie pincet wiec nie ma co narzekać. Dopiero jak śmieci podrożeją do 500zł/ osobę macie prawo się wypowiedzieć. Przypomnijcie ile procent miał PIS ? 40%, 50% ?Rozum trzeba mieć podczas wyborów , nie później . Później się spłaca brak rozumu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uu
4 miesiące temu ocena: 88%  32
Ta herbata w torebkach trochę mnie ubawiła. To ja będę rozwalał torebkę (nie wiem gdzie, nad zlewem?), żeby osobno wrzucić herbatę osobno pampersa od niej ? Wyrzucam do bio a jak torebka plastikowa to do zmieszanych. Ewentualnie w pierwszym przypadku odrywam nitkę i wrzucam do zmieszanych a resztę do młynka, bo akurat mam w zlewie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
4 miesiące temu ocena: 100%  31
Zużytą herbatę w torebkach wrzucamy do odpadów zmieszanych
~ Segregator unijny
4 miesiące temu ocena: 100%  30
Z torebką po herbacie należy tak postępować: Papierek z napisem - makulatura zszywka metalowa - złom sznureczek - "mieszane zawartość torebki - "mieszane" Torebkę wysuszyć i również - makulatura. Protokół z powyższych czynności przesłać na Nowogrodzką do centrali Pomyślności i Szczęścia. Tak nam dopomóż Bóg
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 100%  29
Mam pytanie czy będą jakieś umowy lub decyzje w związku z odpadami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
4 miesiące temu ocena: 100%  28
Nie bardzo rozumiemy, o jakich umowach lub decyzjach mówi "mieszkaniec". Umowy z firmami odbierajacymi odpady podpisują tylko właściciele nieruchomosci niezamieszkałych i firm. Właściciele posesji zamieszkałych (domów jednorodzinnych, lub chociazby mieszkań deweloperskich) nie zmieniają deklaracji. Nowe deklaracje należy wypisać i wysłać do KZGRL jeśli na świat przyjdzie nowa osoba zamieszkała, wyprowadzi się lub umrze ktoś z mieszkańców
~ Planeta
4 miesiące temu ocena: 0%  27
Głupi ten swiat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jachu
4 miesiące temu ocena: 26%  26
Na allegro zestaw 40 worków po 10 z każdego rodzaju kosztuje kiepskie 20zl. Już nie bądźcie ludzie tacy obliczeni. Na święta niepotrzebnego jedzenia braliście pełne kosze i niejeden przepłacał, a teraz wielkie halo bo nie stać mnie na worek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jak
4 miesiące temu ocena: 100%  25
Ale jesteś poje ba ny. Nie zaglądaj w portfele. Płacą więc chcą mieć te jeb.. worki. Co cie obchodzi ile kto wyrzucił za twoje się bawił?
~ Yy
4 miesiące temu ocena: 90%  24
Posluchaj Nick bylem glosowac zlozylem ponownie deklarcje o segregacji chociaz nie musialem wiec jesli panstwo polskoe narzuca mi jakis obowiazek to niech podmioty wypelniajace ustawe rowniez sie wywiazuja ze swoich obowiazkow.w tym kraju jest wiecej zakazow i nakazow niz bylo za tzw komuny ciekawe kiedy to peknie
~ Nick
4 miesiące temu ocena: 22%  23
Dokładnie. Taka już mentalność polaczków. Nie wydam ani złotówki no bo to przecież obowiązek firmy.... Sami macie wiele więcej obowiązków i ciekawe czy wszystkie tak wypełniacie, a zacznę chociaż czy ktoś spełnił obywatelski obowiązek i poszedł głosować? Na początek nawet jak nie macie worków to korona wam nie spadnie z głowy gdy sobie kupicie. A skoro mowa o ekonomii to nawet z sąsiadami zrzuta na paliwo żeby było taniej i podjedźcie sobie po nie.
~ Jj
4 miesiące temu ocena: 81%  22
To nalezy .do obowiazkow firmy odbierajacej odpady nie wydam nawet 1zl .proponuje pisac skargi moze znajdzie sie inna firma
~ Twój nickk
4 miesiące temu ocena: 88%  21
Kochana redakcjo proszę się z nimi skontaktować i dokładnie napisać gdzie co wrzucać.. Bo każda strona podaję co innego jeśli chodzi o np butelki po oleju albo puszki po areozolach.. Co strona to inna informacja :/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twój nickk
4 miesiące temu ocena: 100%  20
Z tym zostawia iem worków jest ciągle problem.. Ludzie pracują od rana do wieczora to jak mają od ekipy zabrać worki? Zostawiają kilka na chodniku i tyle.. Kto pierwszy z sąsiadów znajdzie to zabiera i nie liczy się z tym że inni sąsiedzi nie mają.. Mam jechać specjalnie 30 km po worki które powinienem dostać? Kpina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywny
4 miesiące temu ocena: 92%  19
4razy 24 to 96zl. Do tego zwiekszenie poboru wody tej wody ktorej zaczyna brakować do tego zakupić za wlasna kase worki albo pojechać nad kanie spalajac dodatkowe litry paliwa- koszty plus zanieczyszczanie srodowiska...gdzie tu jakakolwiek ekonomia i ekologia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
4 miesiące temu ocena: 100%  18
A kiedy na stronie kzgrl pojawia się w końcu ulotki jak segregować w innych językach od dawna mieszka u nas sporo obcokrajowców nie idziecie z duchem czasu pisałem już kilka razy maila w tej sprawie oczywiście bez odzewu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gosia
4 miesiące temu ocena: 86%  17
Po pierwsze nikt ani biegać za śmieciarka biegać nie będzie ani jeździć do siedziby bo ludze najzwyczajniej w tych godzinach są w pracy. Worki powinni zostawiać w pierwszej kolejności tum ck nie segregowali bo na litość boską zmusili ludzi do tego wiec niech zadbają o to co potrzebne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zerooo
4 miesiące temu ocena: 95%  16
Szanowny Pan Karpiński niech przestanie robić z siebie zbawce świata no ludzie zejdzmy na ziemię to jedna wielka banda....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
4 miesiące temu ocena: 19%  15
Ty sobie nawet nie zdajesz sprawy, jak dobrze, ze gmina nalezy do KZGRL...
~ bolo
4 miesiące temu ocena: 100%  14
dlaczego nie ma mleka w szklanych zwrotnych opakowaniach W latach 80 minionego wieku były Tylko nasze planowanie zakupów może ograniczyć tworzenie śnieci Zero waste
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
4 miesiące temu ocena: 100%  13
Takie opłaty za odpady, a worków pustych zostawiają mniej niż odebranych z odpadami. To jest chyba żart jakiś, żeby biegać za pracownikami ze śmieciarki po więcej worków, albo jeździć specjalnie do siedziby firmy, czy na PSZOK! Pracownicy liczyć nie potrafią?! Poza tym, pracownicy firm, które kończyły współpracę pod koniec roku nie zostawiali wystarczającej ilości worków, albo nie zostawiali ich w ogóle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwe
4 miesiące temu ocena: 19%  12
Ludzie kochani. Wystarczy się przejechać do siedziby firmy nad Kanie i można odebrać dowolna liczbę worków kompletnie za darmo. Trzeba tylko trochę chęci. Nie wypisujcie głupot że nie chcą dawać worków bo w to nie uwierzę. Sam byłem kilka razy czy to do mnie czy dla rodziców jak potrzebowali i nigdy nie było problemów. Za każdym razem dostałem po całej rolce z każdego koloru.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Segregujący
4 miesiące temu ocena: 33%  11
To prawda. Bez problemu dają worki. Chyba, ze pisza Ci, którzy do tej pory nie segregowali. Oni dopiero będa się uczyć
~ Xx
4 miesiące temu ocena: 100%  10
Ale nie wszyscy mieszkają w Gostyniu czy Lesznie śmieci zbierają na wsiach też a nie każdy ma możliwość jechać przy ostatniej zbiórce nie zostawili ani 1 worka to chyba nie jest normalne a brali masę worków
~ Yy
4 miesiące temu ocena: 92%  9
Ja mam jezdzic ? To chyba obowiazek zgo w d-ch sie im przewraca
~ Maja wszystko w doopie
4 miesiące temu ocena: 95%  8
Otoz nie masz racji kolego sympatyczny zgo powinno dostarczyc worki przed wejsciem istawy to malezy .com ich obowiazku skoro chca abysmy sie wywiazywali z obowiazku segregacji.ja sie dodzwonilem pani skalmala ze koerowca dostarczy worki.odczekalem jeszcze kilka dni kolejna osoba powiedziala ze nie zdaza ich dostarczyc i najszybciej bedzie ma ul nad kania 107a.bez niczyjej łaski odebralem worki ale odpowienio zlozylem skarge .do zwiazku.
~ Tj
4 miesiące temu ocena: 91%  7
A co z mieszkańcami bloku my też segregujemy a worków nie ma 50 zł na worki komu fakturę podrzucić bo to się w głowie nie mieści
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
4 miesiące temu ocena: 67%  6
To pytanie raczej do zarządu spółdzielni mieszkaniowej czy wspólnoty mieszkaniowej do której nalezy lokator. Wszystko zalezy , jak to rozwiązano. Jesli zdecydowano, że spółdzielnia/blok składa wspólną deklarację, to każdy mieszkaniec nie będzie otrzymywał worka, tylko na terenie danej spółdzielni stają duże kubły w róznych kolorach. Jesli zdecydowano, ze każde mieszkanie ma osobną deklarację, to wtedy będzie otrzymywał worki. Ale też sam musi zadbać np. o kubły, równiez o ten brązowy, na bioodpady. Zatem pytanie w drugą stronę mogą zadac mieszkańcy domków jednorodzinnych: dlaczego my musimy kupowac pojemniki na odpady, a mieszkańcy bloków nie?
~ romek
4 miesiące temu ocena: 88%  5
Dlaczego mam płacić tyle za śmieci segregowanie, to pytanie do burmistrzów, którzy zgodzili się na podwyżki i to jeszcze jakie. Rodzina 5 osobowa teraz będzie płaciła 120 zł z śmieci gdzie wcześniej płacili 56 zł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ romek
4 miesiące temu ocena: 75%  4
Czyli znaczy, że nikomu nie przeszkadza, że o ponad 100% podnieśli nam cenę za odbiór śmieci, tylko gdzie co mamy wyrzucać i gdzie brązowe worki i tym podobne. Ludzie każdy burmistrz, który należy do tego związku załatwił nam taką cenę za śmieci.
~ Atomek
4 miesiące temu ocena: 29%  3
Bo firmy które odbierają śmieci zażądały takich właśnie cen (chyba nawet jeszcze wyższych więc będą kolejne przetargi). To się nazywa wolny rynek. Zawsze możesz założyć własna firmę i zaproponować ceny niższe. Wygrasz i wszyscy będą zadowoleni. Do dzieła panie Romku. Odwagi i do roboty.
~ ona1
4 miesiące temu ocena: 0%  2
to należy pod Starostwo nie Urzad Miejski
~ Xx
4 miesiące temu ocena: 75%  1
Panowie zbierający odpady segregowane po świętach na osiedlu nie zostawiła ani 1 worka gdzie zawsze zostawili mniej czy więcej a tym razem nic a zaś mają problem bo wystawiane są w innych workach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji