Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Jaką matę do trampoliny wybrać?

› Dom› Porady ponad rok temu    22.05.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Obecnie widok trampoliny w ogrodzie nie jest niczym szczególnym. Połączenie zabawy z wysiłkiem fizycznym sprawia, że rodzice coraz częściej decydują się na zakup tego typu sprzętu. Najczęściej trampolina jest wykorzystywana przez dzieci, aczkolwiek dorośli i młodzież od czasu do czasu również dają się namówić na krótką sesję skakania. Aby zabawa była jak najbardziej bezpieczna, warto wybierać modele renomowanych firm, cechujące się wysoką jakością wykonania. Maty do trampolin stanowią jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, dlatego powinny być nie tylko wytrzymałe, ale również rozciągliwe.

 

Jaka mata do trampoliny jest najlepsza?

Aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań, przed zakupem należy sprawdzić kilka parametrów trampoliny. Pierwszym z nich jest wielkość. Na rynku dostępne są m.in. rozmiary 366, 305, a nawet 430 cm. Informacje dotyczące wielkości znajdują się na opakowaniu trampoliny lub w instrukcji obsługi. Kolejną kwestią jest ilość sprężyn. Im większa mata, tym więcej sprężyn potrzeba, aby ją bezpiecznie i stabilnie przymocować. Czym jeszcze powinna charakteryzować się wysokiej jakości mata do trampoliny?

  • Gdy kwestia rozmiaru i ilości sprężyn jest już ustalona, w dalszej kolejności należy skupić się na samej konstrukcji maty. Najważniejszy jest materiał, z którego jest ona wykonana. Ten zaś powinien cechować się wysoką odpornością na niekorzystne warunki pogodowe. Dobrej jakości maty do trampoliny nie mogą wchłaniać wilgoci ani zbytnio nagrzewać się podczas słonecznych dni. Najbardziej popularna jest tkanina polipropylenowa typu PP Mesh, która jest niezwykle wytrzymała, dzięki czemu nawet podczas intensywnej eksploatacji będzie służyć przez wiele sezonów.
     
  • Aby jeszcze bardziej zwiększyć poziom bezpieczeństwa, producenci dodatkowo wzmacniają ranty i uchwyty sprężyn kilkoma rzędami przeszyć. Wybierając tego typu maty, użytkownik ma pewność, że cała konstrukcja zapewnia nie tylko stabilność, ale również większe bezpieczeństwo.
     
  • Wybierając konkretny model, warto szukać batut z wysokim odbiciem, które zapewniają większą frajdę z zabawy na trampolinie. W takim przypadku należy również zadbać o wyższą siatkę, aby przez przypadek nie wyskoczyć poza konstrukcję.

Kupując matę nie warto kierować się wyłącznie niską ceną, gdyż może okazać się, że produkt posłuży tylko jeden sezon. Dodatkowo uszkodzenie maty podczas zabawy może okazać się niebezpieczne, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

Maty do trampoliny - dodatkowe informacje

Choć nie należy za każdym razem składać trampoliny gdy pada deszcz, warto przechowywać ją w suchym miejscu w okresie zimowym. Przed końcem sezonu, który zwykle przypada na wrzesień, należy złożyć całą konstrukcję. Choć materiał polipropylenowy nie chłonie wilgoci, przed demontażem powinien być zupełnie suchy. Jeżeli pogoda na to nie pozwala, należy poczekać kilka dni, aż warunki umożliwią wyschnięcie.

Oprócz standardowych jednokolorowych modeli, w sklepach internetowych można znaleźć egzemplarze z numerkami, które są przeznaczone m.in. dla młodszych dzieci. Wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu w połączeniu z nauką liczenia sprawia, że tego typu maty stają się coraz bardziej popularne. Nie ma obaw, że cyferki wyblakną i staną się niewidoczne nawet podczas intensywnej eksploatacji trampoliny. W przypadku kupowania mat w Internecie, warto wybierać te sklepy, które oferują bezproblemowy zwrot towaru, ekspresową wysyłkę i bezpieczne płatności. W przypadku zakupienia złego rozmiaru, klient może błyskawicznie wymienić matę na właściwą i zacząć zabawę.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!