Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Jakubowski: W PiS jak się dzwoni, jak jest potrzeba, to liderzy przyjeżdżają na zawołanie

› Wybory 11 miesięcy temu    15.10.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 14 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat gostyński. Kandydaci do sejmu i senatu komentują wybory parlamentarne 2019Powiat gostyński. Kandydaci do sejmu i senatu komentują wybory parlamentarne 2019 fot. A. Fajczyk

Żaden z kandydatów wystawionych na posłów z powiatu gostyńskiego, nie otrzymał w wyborach parlamentarnych 2019 takiego poparcia, aby przez najbliższe 4 lata pracować w sejmie przy ul. Wiejskiej w Warszawie i reprezentować „swoich” mieszkańców. A szkoda. - Ale minister Dziedziczak dostał bardzo dużo głosów i on naprawdę będzie dbał o ten teren, o cały region leszczyńsko-kaliski - pociesza Teresa Andrzejewska z Krobi, kandydatka do sejmu z listy PiS.

Szymon Jakubowski, wystawiony do sejmu z powiatu gostyńskiego, startował z listy KWW KO. W okręgu wyborczym nr 36 (Kalisz), gdzie głosowali mieszkańcy powiatu gostyńskiego otrzymał poparcie od 4190 osób. To najwyższy wynik spośród naszych kandydatów.

- Pewnie mi w sztabie podziękują za tę pracę, którą wykonałem. Jaki by nie był końcowy wynik otrzymałem głosy, których PiS na pewno nie dostał - mówi. Po wyborach wybiera się na urlop. Zamierza relaksować się przy wędkowaniu. To jego hobby.

Zmieniają się upodobania polityczne mieszkańców powiatu gostyńskiego, kiedyś kojarzonego z Lewicą - CZYTAJ

Szymon Jakubowski przyznaje, że po wyborach, minionej kampanii pozostał niedosyt. Podczas spotkań z mieszkańcami, potencjalnymi wyborcami mówił, że nasz region może mieć swojego posła.

- Z takim przesłaniem w tej kampanii szedłem, mobilizowałem, aby głosować na swoich. Trochę jestem rozczarowany Gostyniem. Sporo osób postawiło na Mariusza Witczaka, liczyłem, że na swojego postawią - przyznaje, świadomy, że przywilej „jedynki” i „dwójki” na liście wyborczej jest duży.

- Liderzy naszego komitetu na początku kampanii szli z optymistycznym przesłaniem, że w naszym okręgu 2 mandaty, w Wielkopolsce – 5, 6 mandatów. Wyniki krajowe i wyniki w okręgu 36 mówią ogólnie o 3 mandatach, więc jest to nasza porażka - dodaje.
 

Startował z 7. miejsca na liście KO i przyznaje, że musiał się napracować, aby się przebić. Zgadza się z faktem, że PiS w kampanii wyborczej, chociażby w rejonie kalisko-leszczyńskim wypadł lepiej.

- Cały czas popełniamy błąd – jako Koalicja czy PO – jesteśmy zbyt daleko ludzi. Nie przebywamy z nimi. Jeździłem na spotkania, także w wioskach, ale czułem się osamotniony - nie było tutaj innych kandydatów, liderów, bez żadnego poparcia samorządowców. I nie było tego przesłania. W PiS jest tak - tam się dzwoni, jak jest potrzeba i liderzy: poseł Dziedziczak, Mosiński przyjeżdżają na zawołanie. To jest ta różnica - mówi.
 

Najwięcej wyborców w powiecie gostyńskim oddało głos na KW PiS - 45,16%, a Teresa Andrzejewska - kandydatka PiS od mieszkańców z powiatu gostyńskiego otrzymała 1153 głosy (w okręgu - 2036). - Jestem zadowolona, moim zdaniem z 20 miejsca na 10 pod względem kandydatów z PiS, to jest dobry wynik. A kampania przebiegła dobrze, bo zainteresowano się sprawą kopalni. Pracowali nad nią wszyscy – komentuje Teresa Andrzejewska.

Idący do urn z powiatu gostyńskiego najmniej interesowali się listą Konfederacji Wolność i Niepodległość. Poparło ją 9,96% uprawnionych do głosowania. Jednak całkiem dobry wynik uzyskał na niej Dominik Idkowiak. W naszym powiecie otrzymał 792 głosy, a w okręgu kaliskim nr 36 – 1494. Największe poparcie otrzymał w gminie Gostyń. Cieszy się z wyniku. Zdaje sobie sprawę, że ludzie kontrowersyjnie odbierają Konfederację. Twierdzi, że nie robił głośnej i rozbudowanej kampanii wyborczej, bo więcej mógłby stracić niż zyskać.

- Trzeba uważać na każde złe słowo, które się wypowie. Ludzie łatwo zapamiętują złe słowo, jeden błąd popełniony, niż 10 pozytywnych rzeczy. Dla mnie to był debiut. Wolałem z boku się przyglądać i uczyć z myślą o przyszłości, aby szybko się nie spalić – komentuje Dominik Idkowiak.

Dobrego wyniku, jak zaznacza, nie zawdzięcza wysokiej pozycji na liście wyborczej, a raczej temu, że reprezentuje środowisko zwykłych ludzi. - Nie jestem żadnym urzędnikiem, nie jestem osobą publiczną. Pracuję w jednym z gostyńskich przedsiębiorstw. Ludzie zobaczyli, że z ich środowiska ktoś kandyduje. Znam ich problemy, one są też moimi. Pomyśleli, że mógłbym teoretycznie o nich zadbać jako poseł. Elektorat wiejski też pomógł – mówi Dominik Idkowiak.

A jak wyniki wyborów skomentował wybrany na senatora Wojciech Ziemniak z KWW KO? Przyznał, że nie spodziewał się, że zdobędzie mandat. - Na plakatach może niewiele mnie było widać, ale jednak dokonania zawodowe i społeczne zostały docenione i to jest dla mnie duża satysfakcja, że wyborcy obdarzyli mnie zaufaniem - mówi Wojciech Ziemniak. Dodaje, że obowiązki senatora nie przeszkodzą mu w kontynuowaniu pracy społecznej. - Zamierzam nadal organizować wyjazdy młodzieży i osób dorosłych na imprezy sportowe, także te zagraniczne. Będę robił to co do tej pory , ale chcę podjąć też nowe wyzwania - zapewnia.

Głosy oddane na „naszych” kandydatów przez wyborców z powiatu gostyńskiego. Jak głosowano na nich w poszczególnych gminach i w okręgu wyborczym nr 36 - zobacz w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

PSL
Piotr PIERZCHLEWICZ, sprzedawca, Kuczyna - 250
Andrzej KUBIAK, rolnik, Zalesie - 347

PiS
Teresa Małgorzata ANDRZEJEWSKA, radca prawny, Krobia - 1153

LEWICA
Arkadiusz STACHOWIAK, pracownik samorządowy, Gostyń  - 133
Monika GURDEK, politolog, Grabonóg - 60

KONFEDERACJA
Dominik IDKOWIAK, pracownik fizyczny, Stary Gostyń - 792
Dominik Jan DOLATA, rolnik, Gola - 166
Mikołaj FIEBICH, politolog, Poniec - 188

KOALICJA OBYWATELSKA
Szymon JAKUBOWSKI, pracownik administracji samorządowej, Pogorzela - 2325
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ BYLYPIS
11 miesięcy temu ocena: 100%  14
Jakubowski - dożywocie za sam wygląd,urodzony morderca,hi hi hi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ znam
11 miesięcy temu ocena: 100%  13
Też go znam i wiem że nie bardzo się nadaje. Więc jego porażka nie była żadnym zaskoczeniem. Po co dostał fuchę w starostwie? Oto pytanie na które powinna paść odpowiedź.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RDN
11 miesięcy temu ocena: 8%  12
Znam Szymona jakubowskiego i mogę powiedzieć, że jest to osoba, która jest naprawdę blisko ludzi, zaangażowany w wiele akcji społecznych, jako sołtys, radny. Mówi, co myśli, krytykuje swoich kolegów z partii, nie boi się tego. szkoda,że wszedł do Sejmu, takich ludzi tam brakuje, nawet jeśli jest trochę niepokorny. Pozdrawiam i życzę powodzenia w przyszłości
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Konf
11 miesięcy temu ocena: 100%  11
Przed urlopem proponuje ściągnąć plakaty i banery dziękuję z góry...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
11 miesięcy temu ocena: 56%  10
Przykre ze na senatora zostal wybrany ktos kto swego czasu z sejmu zrobil sobie prywatny hotel i przenocowal 600 osob za nasze pieniądze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
11 miesięcy temu ocena: 90%  9
1. Jeśli chodzi o liderów PiS, to rzeczywiście są w swoim okręgu obecni i widoczni w przeciwieństwie do liderów PO. Ci z PO pojawiają się tylko tuż przed wyborami. Mają gdzieś swoich wyborców i ich problemy. 2. Jeśli chodzi o pana Ziemniaka, to niech nie zgrywa takiego skromnisia, co to nie liczył, że wygra i nie obwieszał plakatami. W samym Gostyniu wisi ich całkiem sporo, a od Jerki w stronę Kościana to pan Ziemniak wyskakiwał z każdego płotu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie
11 miesięcy temu ocena: 100%  8
Chciałam coś napisać Panie Jakubowski,ale wszystko już zostało napisane i zgadzam się z tym. Pokora to fakt,brakuje jej Panu. Nie wystarczy oplakatować całą Pogorzelę i być wśród ludzi kilka tygodni przed wyborami. Z KO nigdy Pan nie wygra w naszym rejonie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
11 miesięcy temu ocena: 100%  7
Nasz lokalny kandydat powinien trochę podszkolić się w mówieniu , a i odrobina pokory też by nie zaszkodziła . Poseł i senator to funkcje które zobowiązują . Chyba dobrze się stało, a do Gostynia proszę nie mieć pretensji ,bo może się okazać, że to Gostyń ma pretensje do zbyt pewnych siebie reprezentantów naszego miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janurz
11 miesięcy temu ocena: 100%  6
Ha ha panie Jakubowski wielkie koryto sie oddala
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skończ waść, wstydu oszczędź
11 miesięcy temu ocena: 96%  5
Chłopie, Tobie się chyba trochę za dużo wydaje. Myślałeś, że uda Ci się reprezentować nasz region? Z Twoim podejściem? Zastanów się... Ty mówiłeś o rodzinie, wartościach religijnych, wspólnocie i tradycji? I startowałeś z partii, która wspiera, popiera ideologię LGBT inne tego typu abstrakcje? Zastanów się... Sam sobie postawiłeś krzyżyk, już na starcie. Z jednej strony coś mówisz, z drugiej się tego wypierasz. Nonsens. Szkoda zmarnowanych głosów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hr
11 miesięcy temu ocena: 100%  4
Nic dodac nic ująć trafny komentarz ten pan jest już spalony w polityce
~ jkm
11 miesięcy temu ocena: 57%  3
Konfederacja ma prawie 10% poparcia w powiecie gostyńskim. To drugi najwyższy wynik powiatowy w kraju dla tej formacji, więc wyborcy zdecydowanie INTERESOWALI się tą listą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
11 miesięcy temu ocena: 50%  2
Oczywiście że się interesowali, i nie jest tak jak przedstawiają w mediach że tylko młodzież na to ugrupowanie głosowała, mam 51 lat i też oddałem swój głos na nich !
~ jk
11 miesięcy temu ocena: 88%  1
Hahaha Ten Jakubowski jest zawiedziony ze nie poparlivgo liderzy ano nie poparli bo wiedzieliśmy wynik będę marny a po drugie pis wygrał bo jest blisko ludzi i jeszcze po trzecie najgorzej jak się komuś coś wydaje! !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji